Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Будь ласка, уважно прочитайте ці положення та умови, перш ніж користуватися нашим Сервісом.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені на наступних умовах. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цих Умов:
Афілійована особа означає суб'єкт господарювання, який контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або іншого керівного органу.
Країна, що мається на увазі: Україна
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Пристрій означає будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Сервіс означає Веб-сайт.
Загальні положення та умови (також іменовані «Умови») - ці Умови, які складають повну угоду між Вами та Компанією щодо використання Сервісу. Ця угода була створена за допомогою Генератора Умов.
Сторонній сервіс соціальних мереж означає будь-які послуги або контент (включаючи дані, інформацію, продукти або послуги), що надаються третьою стороною, які можуть відображатися, включатися або ставати доступними за допомогою Сервісу.
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Це Положення та умови, що регулюють використання цього Сервісу, а також угода, яка діє між Вами та Компанією. Ці Умови визначають права та обов'язки всіх користувачів щодо використання Сервісу.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним обумовлений прийняттям і дотриманням Вами цих Умов. Ці Умови застосовуються до всіх відвідувачів, користувачів та інших осіб, які отримують доступ до Сервісу або користуються ним.
Отримуючи доступ до Сервісу або користуючись ним, Ви погоджуєтеся дотримуватися цих Умов. Якщо Ви не згодні з будь-якою частиною цих Умов, Ви не можете отримати доступ до Сервісу.
Ви підтверджуєте, що вам виповнилося 18 років. Компанія не дозволяє особам молодше 18 років користуватися Сервісом.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним також обумовлений Вашою згодою з Політикою конфіденційності Компанії та її дотриманням. Наша Політика конфіденційності описує нашу політику і процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої особистої інформації, коли Ви використовуєте Додаток або Веб-сайт, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність і про те, як закон захищає Вас. Будь ласка, уважно прочитайте нашу Політику конфіденційності перед використанням нашого Сервісу.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти або послуги, які не належать або не контролюються Компанією.
Компанія не контролює і не несе жодної відповідальності за зміст, політику конфіденційності або практику будь-яких сторонніх веб-сайтів або сервісів. Ви також визнаєте і погоджуєтеся з тим, що Компанія не несе відповідальності або зобов'язань, прямо чи опосередковано, за будь-яку шкоду або збитки, спричинені або передбачувані внаслідок або у зв'язку з використанням або довірою до будь-якого такого контенту, товарів або послуг, доступних на таких веб-сайтах або через такі веб-сайти або сервіси.
Ми наполегливо рекомендуємо Вам ознайомитися з умовами та політикою конфіденційності будь-яких сторонніх веб-сайтів або послуг, які Ви відвідуєте.
Ми можемо припинити або призупинити Ваш доступ негайно, без попереднього повідомлення або відповідальності, з будь-якої причини, в тому числі, без обмежень, якщо Ви порушите ці Умови. Після припинення Ваше право користуватися Сервісом буде негайно припинено.
Незважаючи на будь-які збитки, яких Ви можете зазнати, вся відповідальність Компанії та її постачальників за будь-яким положенням цих Умов і Ваш виключний засіб правового захисту у зв'язку з усім вищезазначеним обмежується сумою, фактично сплаченою Вами через Сервіс, або 100 доларами США, якщо Ви нічого не купували
через Сервіс.
У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія або її постачальники за жодних обставин не несуть відповідальності за будь-які спеціальні, випадкові, непрямі або побічні збитки (включаючи, але не обмежуючись, збитки від упущеної вигоди, втрати даних або іншої інформації, переривання бізнесу, тілесні ушкодження, втрату конфіденційності, що виникли внаслідок або будь-яким чином пов'язані з використанням або неможливістю використання Сервісу, стороннього програмного забезпечення та/або стороннього обладнання, що використовується з Сервісом, або іншим чином у зв'язку з будь-яким положенням цих Умов), навіть якщо Компанія або будь-який постачальник були попереджені про можливість таких збитків, і навіть якщо засіб правового захисту не досягне своєї основної мети.
У деяких штатах не допускається виключення неявних гарантій або обмеження відповідальності за випадкові або непрямі збитки, а це означає, що деякі з наведених вище обмежень можуть не застосовуватися. У цих державах відповідальність кожної сторони буде обмежена в найбільшій мірі, дозволеній законом.
Послуга надається Вам на умовах «ЯК Є» і «ЯК ДОСТУПНО», з усіма недоліками і дефектами, без будь-яких гарантій. У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія від свого імені та від імені своїх Афілійованих осіб, а також своїх та їхніх відповідних ліцензіарів і постачальників послуг прямо відмовляється від усіх гарантій, явних, неявних, встановлених законом або інших, щодо Послуги, включаючи всі неявні гарантії товарного стану, придатності для певної мети, права власності та непорушення прав, а також гарантії, які можуть виникнути в ході ведення справ, виконання, використання або торгової практики. Без обмеження вищезазначеного, Компанія не надає жодних гарантій або зобов'язань і не робить жодних заяв про те, що Послуга буде відповідати Вашим вимогам, досягне будь-яких запланованих результатів, буде сумісною або працюватиме з будь-яким іншим програмним забезпеченням, додатками, системами або послугами, працюватиме без перебоїв, відповідатиме будь-яким стандартам продуктивності або надійності, не міститиме помилок, або що будь-які помилки або дефекти можуть бути або будуть виправлені.
Не обмежуючи вищесказане, ні Компанія, ні будь-який її постачальник не робить жодних заяв або гарантій будь-якого виду, явних або неявних: (i) щодо роботи або доступності Сервісу або інформації, контенту, матеріалів або продуктів, включених до нього; (ii) щодо безперебійності або безпомилковості роботи Сервісу;
(iii) щодо точності, надійності або актуальності будь-якої інформації або контенту, наданого через Сервіс;
або (iv) щодо того, що Сервіс, його сервери, контент або електронні листи, надіслані від імені Компанії, не містять вірусів, скриптів, «троянських коней», черв'яків, зловмисного програмного забезпечення, програм уповільненої дії або інших шкідливих компонентів.
У деяких юрисдикціях не допускається виключення певних видів гарантій або обмеження застосовних законних прав споживача, тому деякі або всі вищезазначені винятки та обмеження можуть не поширюватися на Вас. Але в такому випадку винятки та обмеження, викладені в цьому розділі, застосовуються в найбільшій мірі, що допускається чинним законодавством.
Законодавство Країни, за винятком колізійних норм, регулює ці Умови та використання Вами Сервісу. Використання Вами Додатку також може регулюватися іншими місцевими, державними, національними або міжнародними законами.
Якщо у Вас виникли будь-які сумніви або суперечки щодо Сервісу, Ви погоджуєтеся спочатку спробувати вирішити суперечку неформально, зв'язавшись з Компанією.
Якщо Ви є споживачем з Європейського Союзу, на Вас поширюються всі обов'язкові положення законодавства країни, в якій Ви проживаєте.
Ви заявляєте і гарантуєте, що (i) Ви не перебуваєте в країні, на яку поширюється ембарго уряду Сполучених Штатів або яка була визначена урядом Сполучених Штатів як країна, що «підтримує тероризм», і (ii) Ви не включені до жодного списку заборонених або обмежених сторін, складеного урядом Сполучених Штатів.
Якщо будь-яке положення цих Умов буде визнано нездійсненним або недійсним, таке положення буде змінено і витлумачено таким чином, щоб досягти цілей такого положення в найбільшій мірі відповідно до чинного законодавства, а решта положень залишаться в повній мірі чинними.
За винятком випадків, передбачених у цьому документі, невиконання права або вимоги виконання зобов'язання за цими Умовами не впливає на здатність сторони здійснювати таке право або вимагати такого виконання в будь-який час після цього, а також відмова від порушення не означає відмови від будь-якого наступного
порушення.
Ці Умови могли бути перекладені, якщо Ми зробили їх доступними для Вас на нашому Сервісі. Ви погоджуєтеся, що оригінальний текст англійською мовою має переважну силу в разі виникнення суперечок.
Ми залишаємо за собою право на власний розсуд змінювати або замінювати ці Умови в будь-який час. Якщо зміни
є суттєвими, ми докладемо розумних зусиль, щоб повідомити про них принаймні за 30 днів до того, як нові умови набудуть чинності. Що є суттєвою зміною, визначається на Наш власний розсуд.
Продовжуючи отримувати доступ до Нашого Сервісу або користуватися ним після того, як ці зміни набудуть чинності, Ви погоджуєтесь бути зобов'язаними дотримуватися переглянутих умов. Якщо Ви не згодні з новими умовами, повністю або частково, будь ласка, припиніть використання веб-сайту та Сервісу.
Якщо у вас виникли запитання щодо цих Умов, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Ця Політика конфіденційності описує нашу політику та процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої інформації під час користування Сервісом, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність та про те, як закон захищає Вас.
Ми використовуємо Ваші персональні дані для надання та вдосконалення Сервісу. Користуючись Сервісом, Ви погоджуєтесь на збір та використання інформації відповідно до цієї Політики конфіденційності. Ця Політика конфіденційності була створена за допомогою безкоштовного Генератора Політики конфіденційності.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені за наступних умов. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цієї Політики конфіденційності:
Обліковий запис означає унікальний обліковий запис, створений для Вас для доступу до нашого Сервісу або його частин.
Афілійована особа означає організацію, яка контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або інших керівних органів.
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна, 04053. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Файли cookie - це невеликі файли, які розміщуються на Вашому комп'ютері, мобільному пристрої або будь-якому іншому пристрої веб-сайтом і містять інформацію про історію Вашого відвідування цього веб-сайту, серед іншого.
Країна відноситься до: Україна
Пристрій - будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Персональні дані - це будь-яка інформація, що стосується ідентифікованої особи або особи, яку можна ідентифікувати.
Сервіс - Веб-сайт.
Постачальник послуг - будь-яка фізична або юридична особа, яка обробляє дані від імені Компанії. Це стосується сторонніх компаній або фізичних осіб, найнятих Компанією для сприяння Сервісу, надання Сервісу від імені Компанії, виконання послуг, пов'язаних з Сервісом, або надання допомоги Компанії в аналізі того, як використовується Сервіс.
Дані про використання - це дані, зібрані автоматично, або згенеровані в результаті використання Сервісу, або з самої інфраструктури Сервісу (наприклад, тривалість відвідування сторінки).
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com/.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Під час використання нашого Сервісу ми можемо попросити вас надати нам певну особисту інформацію, яка може бути використана для зв'язку з вами або для вашої ідентифікації. Персональні дані можуть включати, але не обмежуватися ними:
Дані про використання збираються автоматично під час використання Сервісу.
Дані про використання можуть включати таку інформацію, як адреса Інтернет-протоколу Вашого пристрою (наприклад, IP-адреса), тип браузера, версія браузера, сторінки нашого Сервісу, які Ви відвідуєте, час і дата Вашого відвідування, час, проведений на цих сторінках, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою, Ми можемо автоматично збирати певну інформацію, включаючи, але не обмежуючись цим, тип мобільного пристрою, який Ви використовуєте, унікальний ідентифікатор Вашого мобільного пристрою, IP-адресу Вашого мобільного пристрою, Вашу мобільну
операційну систему, тип мобільного інтернет-браузера, який Ви використовуєте, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Ми також можемо збирати інформацію, яку Ваш браузер надсилає щоразу, коли Ви відвідуєте наш Сервіс або коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою.
Ми використовуємо файли cookie та подібні технології відстеження для відстеження активності на нашому Сервісі та зберігання певної інформації. Використовувані технології відстеження - це маячки, теги та скрипти для збору та відстеження інформації, а також для покращення та аналізу нашого Сервісу. Технології, які ми використовуємо, можуть включати
Файли cookie можуть бути «постійними» або «сесійними». Постійні файли cookie залишаються на Вашому персональному комп'ютері або мобільному пристрої, коли Ви виходите з мережі, тоді як сесійні файли cookie видаляються, як тільки Ви закриваєте веб-браузер. Дізнайтеся більше про файли cookie в статті на сайті
«Безкоштовна політика конфіденційності».
Ми використовуємо як сесійні, так і постійні файли cookie для цілей, викладених нижче:
Необхідні / основні файли cookie
Тип: Сесійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie необхідні для надання Вам послуг, доступних на Веб-сайті, і для того, щоб Ви могли використовувати деякі його функції. Вони допомагають аутентифікувати користувачів і запобігти шахрайському використанню облікових записів користувачів. Без цих файлів cookie послуги, які Ви запитували, не можуть бути надані, і Ми використовуємо ці файли cookie лише для надання Вам цих послуг.
Політика щодо файлів cookie / Файли cookie про прийняття повідомлень
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie визначають, чи погодилися користувачі на використання файлів cookie на Веб-сайті.
Функціональні файли cookie
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie дозволяють нам запам'ятовувати вибір, який Ви робите під час користування Веб-сайтом, наприклад, запам'ятовувати Ваші дані для входу або мовні налаштування. Мета цих файлів cookie полягає в тому, щоб надати Вам більш персоналізований досвід і уникнути необхідності повторного введення Ваших налаштувань кожного разу, коли Ви використовуєте Веб-сайт.
Для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про ваш вибір щодо файлів cookie, будь ласка, відвідайте нашу Політику щодо файлів cookie або розділ «Файли cookie» в нашій Політиці конфіденційності.
Компанія може використовувати Персональні дані для наступних цілей:
Ми можемо ділитися Вашою особистою інформацією в наступних ситуаціях:
Компанія зберігатиме Ваші Персональні дані лише стільки, скільки це необхідно для цілей, викладених у цій Політиці конфіденційності. Ми також зберігатимемо Дані про використання для внутрішнього аналізу.
Ваша інформація може передаватися та зберігатися за межами Вашої юрисдикції. Ваша згода з цією Політикою конфіденційності з подальшим наданням інформації означає Вашу згоду на таку передачу. Ми вживатимемо всіх розумно необхідних заходів для захисту Ваших даних.
Ви маєте право видалити або вимагати, щоб Ми допомогли видалити Ваші Персональні дані. Ви можете оновлювати, змінювати або видаляти Вашу інформацію, увійшовши до свого облікового запису або зв'язавшись з Нами.
Якщо Компанія бере участь у злитті, поглинанні або продажу активів, Ваші персональні дані можуть бути передані.
Компанія може бути зобов'язана розкрити Ваші Персональні дані, якщо цього вимагає закон.
Компанія може розкрити Ваші Персональні дані, якщо добросовісно вважає, що такі дії необхідні для виконання юридичного зобов'язання, захисту прав або власності Компанії, запобігання правопорушенням, захисту безпеки користувачів або громадськості, або для захисту від юридичної відповідальності.
Безпека Ваших даних важлива для нас, але жоден метод передачі через Інтернет або електронного зберігання не є на 100% безпечним. Ми прагнемо захистити Ваші дані, але не можемо гарантувати їх абсолютну безпеку.
Наш Сервіс не призначений для осіб молодше 13 років. Ми свідомо не збираємо особисту інформацію від осіб молодше 13 років. Якщо Ви є батьком або опікуном і знаєте, що Ваша дитина надала нам дані, будь ласка, зв'яжіться з нами. Якщо нам стане відомо про збір даних від дітей без згоди батьків, ми видалимо цю
інформацію.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти. Ми не контролюємо і не несемо відповідальності за їхній контент чи політику конфіденційності. Будь ласка, переглядайте політику конфіденційності кожного сайту, який Ви відвідуєте.
Ми можемо час від часу оновлювати нашу Політику конфіденційності. Ми повідомимо Вас про будь-які зміни, розмістивши нову Політику конфіденційності на цій сторінці і оновивши дату «Останнього оновлення».
Рекомендується періодично переглядати цю Політику конфіденційності на предмет будь-яких змін.
Якщо у вас виникли запитання щодо цієї Політики конфіденційності, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
Чому заговорили про перевірки
19 липня 2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», який розблокував діяльність Інспекції Держпраці з перевірок бізнесу.
Прямо у законі зроблено акцент на перевірки щодо дотримання повоєнних змін у КЗоТ, законності звільнення під час війни та, звичайно, пошук неофіційно працевлаштованих.
Що там зі штрафами
Починати завжди потрібно з кінця. Нагадаємо про відповідальність, що може наступити як результат перевірки Інспекції Держпраці:
– Штрафні санкції. На сьогодні штраф за кожного “непрацевлаштованого” – 65000 грн.
– Рідше, але цілком ймовірно – декілька статей Кримінального кодексу (штраф від 34 до 85 тис. грн, позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, виправні роботи на строк до 2 років, арешт до 6 місяців)
Підготовка VS гасіння полум’я
Майже всі представляють собі перевірки собі так. Спочатку підприємство беруть штурмом, далі забігає надцять чоловік. І потім два тижні на території панує хаос, діяльність компанії паралізовано. Всі максимально налякані.
Хочу запевнити, що для тих хто не готується заздалегідь – так і відбувається.
Бізнес, що провів домашню роботу, чекає на перевірку як на доставку піци – трошки з претензією “ми ж готувалися, а вони запізнюються”.
Для того, щоб перевірка пройшла легше, пропоную таку логіку підготовки.
Зміст підготовки:
1. Розбираємося як проходить перевірка;
2. Готуємо документи;
3. Окремо готуємо до перевірки керівництво та персонал;
4. Правильно розподіляємо акценти у стратегії захисту;
5. Заздалегідь проводимо пошук юристів, хто допоможе якщо щось піде не так та допоможе оскаржити штрафи.
Законодавство
Перевірки проводяться на підставі:
– Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»
Але є маленьке але. Порядок цей знову скасовано рішенням суду.
14.09.21 Шостий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції (ЄДРСР, реєстр. № 99587459). Як результат Порядок № 823 – визнано протиправним та нечинним.
Мінекономіки вже розробило проєкт постанови КМУ “Про деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю”, але він і досі не затверджений.
Така ж історія вже відбулася у 2019 році. Але тоді новий порядок був по суті аналогічний скасованому. Тому юридична спільнота не плекає особливих надій на зміни у новому майбутній порядок, та вважає, що цілком обґрунтованим готуватися з орієнтиром по скасованими правилами.
Вважаємо за доцільне з одного боку готуватися до перевірок, бо питання ухвалення нового Порядку – справа нетривалого часу. Але з іншого, тримати на увазі, що сьогодні, до вас навіть не маю права вийти.
Процес перевірки за 2 хвилини
1. Неприємний дзвінок у домофон/або незнайомі люди на пропускному пункті.
Добре коли у вас не “прохідний двір”. Ми не раз чули від підприємців, що двері відчиняли бо, наприклад, була доставка з умовної нової пошти. Мабуть Інспекція проходила тренінги у правоохоронців.
Інструкція з перевірки дозволяє проводити перевірку у будь-якій час. Але цієї фішки Інспекція у останніх не перейняла. Зазвичай на перевірку приходять у робочий час, частіше до 15.00. Бо Інспектори – не поліцейські – вони о 18.00 йдуть додому.
2. Хто буде на порозі
Бізнес наляканий історіями, коли на перевірку Інспекція залучає поліцію. Так, підтверджую, такі випадки є, і вони мають право їх залучати. Але це відбувається за певною процедурою, зокрема закон каже “у разі небезпеки для життя інспектора“. Тому поліцію залучають завжди коли потрібно перевірити великі об’єкти (щоб не розбіглися 1000 неоформлених співробітників). З іншого боку, якщо на невелике підприємство прийшли з поліції, це погано, значить “невипадкова” перевірка. Радив би не пропустити цей тривожний сигнал.
3. Пред’явлення інспектором документів
Інспекція Держпраці відрізняється від інших органів навіть на цьому етапі. Вони зобов’язані надати на огляд представнику підприємства, що інспектується, лише посвідчення. Направлення на перевірку – лише за вимогою.
4. Запис до журналу перевірок
На практиці, не пам’ятаю жодного випадку, коли б у ситуації з цією інспекцією це хоч якось допомогло, наприклад, потім у суді. Журнал дієвий лише щоб відганяти дільничних інспекторів поліції, що прийшли за грошима. Та і ці історії вже у минулому.
5. Вирішення питання щодо допуску/недопуску до перевірки
Абсурд ситуації у тому, що підстав відмовити на підставі закону по суті немає. Єдиною підставою є – “Відсутність службового посвідчення у інспектора”. Але таких випадків за останні 3 роки не було.
Тому на перший план постає інше питання – рішення підприємства – допускати чи не допускати. Це ми розглянемо пізніше.
6. Пошук всіх співробітників та їх опитування
Це найцікавіший етап для перевіряючих. Бо якщо персонал не підготовлений до спілкування, то є бонусом для документування офіційно непрацевлаштованих.
7. Оголошення переліку питань, що їм цікаві та відповідного переліку документів
Керівнику, бухгалтеру або іншій особі від підприємства оголошується перелік питань та відповіді документів, які потрібно надати зараз.
8. Ретельний огляд приміщень
Якщо ж крім питання щодо перевірки офіційного працевлаштування стоїть ще, наприклад, охорона праці, то підприємство починають вивчати під мікроскопом. Особисто я не вірю, що всі правила з охорони праці можливо виконати в ідеалі.
9. Залишення запиту та залишення підприємства
Через 3-4 години перевіряючі завершать оформлення своїх документів, опитування співробітників, залишать вам запит на додаткові чи не отримані документи та покинуть приміщення.
З боку це виглядає так – зненацька зайшли, навели шороху і зникли.
10. Очікування від підприємства документів та пояснень
Це сама незрозуміла стадія. З одного боку стрес як почався, так і зник. Маю на увазі, що немає присмаку як після обшуків: обладнання на місці, співробітників на допити не викликають, керівника не везуть на обрання санкції щодо тримання під вартою. Бизнес може працювати і далі.
Також лякає тиша. З Інспекції ніхто не буде набирати та змушувати надати документи з запиту.
11. Оформлення результатів
Після того як підприємство надало всі пояснення і документи, інспектор складає Акт інспекційного відвідування. На підставі якого потім Інспекцією постановляється Постанова з накладенням штрафу.
Окремо треба сказати про Приписи. Це цікавий інструмент. Він діє відносно всіх питань, крім непрацевлаштованих. До складання Акту, інспектор складає припис щодо того що потрібно “виправити”. Якщо він буде виконаний, штрафів не буде.
Зі свого досвіду скажу, що процес перевірки виглядає завжди так у будь-якій точці країни. Дуже рідко буває, коли інспектор зайшов на 5 хвилин, не оглядачи підприємство, лише щоб залишити перелік документів, які йому потрібно надати до Інспецїї.
Що може інспектор
Потрібно чітко запам’ятати не весь перелік прав, а більше їх логіку.
Інспекція – не правоохоронний орган.
Вони мають багато прав (повний перелік у п.10 скасованого Порядку):
– безперешкодного доступу у будь-яке приміщення о будь-якій годині доби;
– вимагати будь-який документ, передбачений трудовим законодавством;
– проводити конфіденційні бесіди з працівниками;
– проводити фото- й відеозйомку на підприємстві, у тому числі під час опитування працівників.
АЛЕ інспектор НЕ має права щось самостійно брати. Це дуже принципово для побудови стратегії захисту.
І другий важливий момент, інспектор не може “тягнути” чи викликати потім до себе у Інспекцію ваших співробітників для відбору пояснень.
Підготовка документів
Кожен бухгалтер та кадровик знає перелік документів, якими повинні бути закриті ті, чи інші питання.
Звичайний їх перелік такий:
1. Щодо організації в цілому:
– організаційна структура підприємства;
– штатний розклад з посадами;
– правила внутрішнього трудового розпорядку;
– положення про структурні підрозділи підприємства;
– книга обліку наказів;
– табелі обліку використання робочого часу;
– документи у сфері пожежної безпеки та документи в сфері охорони праці (програма вступного інструктажу та положення з охорони праці, та інші відповідні журнали, інструкції та накази
2. Щодо кожного працівника:
– накази і заяви про прийом на роботу і припинення трудових відносин, зміну умов праці, відпустку, відрядження, преміювання, стягнення; трудові договори з працівниками;
– особисті картки працівників;
– посадові та робочі інструкції працівників;
– документи, що підтверджують згоду кожного працівника на обробку його персональних даних;
– документи, що підтверджують дотримання вимог з мінімальної зарплати, індексації зарплати, коригування відпускних при підвищенні окладів та ін.
3. У разі співпраці за цивільно-правовими договорами надаються також всі необхідні документи:
– самі договори;
– замовлення/тех. завдання;
– акти, якими закриті договори;
– підтвердження сплати податків – у разі якщо контрагентом є фізична особа.
Підготовка персоналу
Це мабуть найважчий пункт.
З одного боку порада від юристив завжди однакова – НІЧОГО не кажіть, повинні лише повідомити свої анкетні дані. Пояснюємо зрозумілою мовою, що маєте на це право, не потрібно запам’ятовувати якісь там статті законодавства.
Але з численної практики точно можу казати, що це працює на колективі до 10-15 осіб. Чим більше працює людей, тим більше стає відсоток, що є “слабкі” люди (є такий типаж – відразу “попливе” коли побачить перевіряючого). Та інша причина приєднується – великій колектив це вже не маленька сім’я, деяким вже не цікаві проблеми роботодавця та допомога у їх вирішенні.
Тому, на жаль, але найголовніший “ворог” завжди в середині бізнесу.
Після вирішення питань з документами та колективом переходимо до останнього питання – стратегія та тактика під час самої перевірки.
Послідовні дії вашого представника
Почнемо з того, що перевірка не повинна бути для вас хаосом та стресом.
Потрібно визначити коло осіб, що можуть бути представником з боку підприємства. Зазвичай це можуть бути юрист, бухгалтер або заступник директора.
Ці особи повинні знати як діяти.
Пропоную йти таким випробуваним не раз сценарієм:
1. Перевірити посвідчення та наполягати на ознайомленні з направленням на перевірку. Звірити, щоб по факту були ж ті ж особи, що і у направленні. Інших можна не допускати.
2. Прийняти рішення щодо допуску. Є звичайна математика виходячи з розміру штрафів. Якщо у вас по факту працюють непрацевлаштовані, то штраф за недопуск дорівнює розміру штрафу за 3 непрацевлаштованих приблизно. Я не раджу приймати таку логіку поведінки як за правильну, але якщо у вас велика кількість таких працівників, рішення за вами.
3. Враховуючи, що це буде стресом для співробітників, гучно нагадати всім їх права “Не казати нічого до приїзда їх адвоката”.
4. НЕ надавати жодних документів. Це принциповий пункт. Ваша позиція наступна – ми не відмовляємося надавати документи що ви запитуєте. Вони в нас зберігаються окремо. Надайте необхідний перелік і ми у найкоротший термін вам їх надамо. Сьогодні це зробити неможливо. Чому так? Тільки у спокійній обстановці потім ваші юристи підготовлять ці документи. Завжди є проблемні моменти, які не потрібно відразу показувати перевіряючим.
5. Якщо ви бачите неадекватну поведінку інспектора (намагання самостійно оглянути документи, залякування персоналу та ін) – включайте камеру на телефоні. Так ви повернете його до законної поведінки.
6. Після того як попередні пункти виконані, інспектору вже нічого робити і він раніше запланованого покине ваше підприємство.
7. Після перевірки – готуємо з юристами документи для Інспекції.
Трохи про стратегію
Потрібно розуміти, що найстрашніше зазвичай це великі штрафи.
Тому виходячи з того є такі поради:
– якщо підприємство працює як ФОП – це дуже погано. Отримати мільйонні штрафи на себе як фізичну особу та нести відповідальність своїм майном – це катастрофа.
– тому краще вчасно провести структурування свого бізнесу та перейти роботу у формі ТОВ. Це одне з рішень, що можуть вам допомогти.
Але стратегічних питань набагато більше. Для вирішення яких потрібно звернутися до спеціалістів.
Висновки:
Є досить оманливою думка, що у сфері дотримання трудового законодавства, можна економити не виконуючи деякі правила. Розміри штрафів кажуть інше. Але точно можна зменшити штрафні санкції, якщо правильно підготуватися до перевірки Держпраці.
Ми готові допомогти вам вирішити найскладніші правові питання. Залиште заявку на консультацію, і наші юристи оперативно зв'яжуться з вами, щоб обговорити ваші потреби та запропонувати найкращі варіанти вирішення.
Ми завжди на зв'язку та готові допомогти вам з будь-якими правовими питаннями. Зв'яжіться з нами зручним для вас способом:
м. Київ, вул. Симферопольская, 13
+380 (50) 587-49-30
schipika.andrej@gmail.com
Пн-Пт: 09:00 – 18:00
Також ви можете заповнити форму вище, і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якомога швидше.
Завітайте до нашого офісу або напишіть нам — ми раді допомогти вам у вирішенні будь-яких правових питань.