Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Будь ласка, уважно прочитайте ці положення та умови, перш ніж користуватися нашим Сервісом.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені на наступних умовах. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цих Умов:
Афілійована особа означає суб'єкт господарювання, який контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або іншого керівного органу.
Країна, що мається на увазі: Україна
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Пристрій означає будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Сервіс означає Веб-сайт.
Загальні положення та умови (також іменовані «Умови») - ці Умови, які складають повну угоду між Вами та Компанією щодо використання Сервісу. Ця угода була створена за допомогою Генератора Умов.
Сторонній сервіс соціальних мереж означає будь-які послуги або контент (включаючи дані, інформацію, продукти або послуги), що надаються третьою стороною, які можуть відображатися, включатися або ставати доступними за допомогою Сервісу.
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Це Положення та умови, що регулюють використання цього Сервісу, а також угода, яка діє між Вами та Компанією. Ці Умови визначають права та обов'язки всіх користувачів щодо використання Сервісу.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним обумовлений прийняттям і дотриманням Вами цих Умов. Ці Умови застосовуються до всіх відвідувачів, користувачів та інших осіб, які отримують доступ до Сервісу або користуються ним.
Отримуючи доступ до Сервісу або користуючись ним, Ви погоджуєтеся дотримуватися цих Умов. Якщо Ви не згодні з будь-якою частиною цих Умов, Ви не можете отримати доступ до Сервісу.
Ви підтверджуєте, що вам виповнилося 18 років. Компанія не дозволяє особам молодше 18 років користуватися Сервісом.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним також обумовлений Вашою згодою з Політикою конфіденційності Компанії та її дотриманням. Наша Політика конфіденційності описує нашу політику і процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої особистої інформації, коли Ви використовуєте Додаток або Веб-сайт, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність і про те, як закон захищає Вас. Будь ласка, уважно прочитайте нашу Політику конфіденційності перед використанням нашого Сервісу.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти або послуги, які не належать або не контролюються Компанією.
Компанія не контролює і не несе жодної відповідальності за зміст, політику конфіденційності або практику будь-яких сторонніх веб-сайтів або сервісів. Ви також визнаєте і погоджуєтеся з тим, що Компанія не несе відповідальності або зобов'язань, прямо чи опосередковано, за будь-яку шкоду або збитки, спричинені або передбачувані внаслідок або у зв'язку з використанням або довірою до будь-якого такого контенту, товарів або послуг, доступних на таких веб-сайтах або через такі веб-сайти або сервіси.
Ми наполегливо рекомендуємо Вам ознайомитися з умовами та політикою конфіденційності будь-яких сторонніх веб-сайтів або послуг, які Ви відвідуєте.
Ми можемо припинити або призупинити Ваш доступ негайно, без попереднього повідомлення або відповідальності, з будь-якої причини, в тому числі, без обмежень, якщо Ви порушите ці Умови. Після припинення Ваше право користуватися Сервісом буде негайно припинено.
Незважаючи на будь-які збитки, яких Ви можете зазнати, вся відповідальність Компанії та її постачальників за будь-яким положенням цих Умов і Ваш виключний засіб правового захисту у зв'язку з усім вищезазначеним обмежується сумою, фактично сплаченою Вами через Сервіс, або 100 доларами США, якщо Ви нічого не купували
через Сервіс.
У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія або її постачальники за жодних обставин не несуть відповідальності за будь-які спеціальні, випадкові, непрямі або побічні збитки (включаючи, але не обмежуючись, збитки від упущеної вигоди, втрати даних або іншої інформації, переривання бізнесу, тілесні ушкодження, втрату конфіденційності, що виникли внаслідок або будь-яким чином пов'язані з використанням або неможливістю використання Сервісу, стороннього програмного забезпечення та/або стороннього обладнання, що використовується з Сервісом, або іншим чином у зв'язку з будь-яким положенням цих Умов), навіть якщо Компанія або будь-який постачальник були попереджені про можливість таких збитків, і навіть якщо засіб правового захисту не досягне своєї основної мети.
У деяких штатах не допускається виключення неявних гарантій або обмеження відповідальності за випадкові або непрямі збитки, а це означає, що деякі з наведених вище обмежень можуть не застосовуватися. У цих державах відповідальність кожної сторони буде обмежена в найбільшій мірі, дозволеній законом.
Послуга надається Вам на умовах «ЯК Є» і «ЯК ДОСТУПНО», з усіма недоліками і дефектами, без будь-яких гарантій. У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія від свого імені та від імені своїх Афілійованих осіб, а також своїх та їхніх відповідних ліцензіарів і постачальників послуг прямо відмовляється від усіх гарантій, явних, неявних, встановлених законом або інших, щодо Послуги, включаючи всі неявні гарантії товарного стану, придатності для певної мети, права власності та непорушення прав, а також гарантії, які можуть виникнути в ході ведення справ, виконання, використання або торгової практики. Без обмеження вищезазначеного, Компанія не надає жодних гарантій або зобов'язань і не робить жодних заяв про те, що Послуга буде відповідати Вашим вимогам, досягне будь-яких запланованих результатів, буде сумісною або працюватиме з будь-яким іншим програмним забезпеченням, додатками, системами або послугами, працюватиме без перебоїв, відповідатиме будь-яким стандартам продуктивності або надійності, не міститиме помилок, або що будь-які помилки або дефекти можуть бути або будуть виправлені.
Не обмежуючи вищесказане, ні Компанія, ні будь-який її постачальник не робить жодних заяв або гарантій будь-якого виду, явних або неявних: (i) щодо роботи або доступності Сервісу або інформації, контенту, матеріалів або продуктів, включених до нього; (ii) щодо безперебійності або безпомилковості роботи Сервісу;
(iii) щодо точності, надійності або актуальності будь-якої інформації або контенту, наданого через Сервіс;
або (iv) щодо того, що Сервіс, його сервери, контент або електронні листи, надіслані від імені Компанії, не містять вірусів, скриптів, «троянських коней», черв'яків, зловмисного програмного забезпечення, програм уповільненої дії або інших шкідливих компонентів.
У деяких юрисдикціях не допускається виключення певних видів гарантій або обмеження застосовних законних прав споживача, тому деякі або всі вищезазначені винятки та обмеження можуть не поширюватися на Вас. Але в такому випадку винятки та обмеження, викладені в цьому розділі, застосовуються в найбільшій мірі, що допускається чинним законодавством.
Законодавство Країни, за винятком колізійних норм, регулює ці Умови та використання Вами Сервісу. Використання Вами Додатку також може регулюватися іншими місцевими, державними, національними або міжнародними законами.
Якщо у Вас виникли будь-які сумніви або суперечки щодо Сервісу, Ви погоджуєтеся спочатку спробувати вирішити суперечку неформально, зв'язавшись з Компанією.
Якщо Ви є споживачем з Європейського Союзу, на Вас поширюються всі обов'язкові положення законодавства країни, в якій Ви проживаєте.
Ви заявляєте і гарантуєте, що (i) Ви не перебуваєте в країні, на яку поширюється ембарго уряду Сполучених Штатів або яка була визначена урядом Сполучених Штатів як країна, що «підтримує тероризм», і (ii) Ви не включені до жодного списку заборонених або обмежених сторін, складеного урядом Сполучених Штатів.
Якщо будь-яке положення цих Умов буде визнано нездійсненним або недійсним, таке положення буде змінено і витлумачено таким чином, щоб досягти цілей такого положення в найбільшій мірі відповідно до чинного законодавства, а решта положень залишаться в повній мірі чинними.
За винятком випадків, передбачених у цьому документі, невиконання права або вимоги виконання зобов'язання за цими Умовами не впливає на здатність сторони здійснювати таке право або вимагати такого виконання в будь-який час після цього, а також відмова від порушення не означає відмови від будь-якого наступного
порушення.
Ці Умови могли бути перекладені, якщо Ми зробили їх доступними для Вас на нашому Сервісі. Ви погоджуєтеся, що оригінальний текст англійською мовою має переважну силу в разі виникнення суперечок.
Ми залишаємо за собою право на власний розсуд змінювати або замінювати ці Умови в будь-який час. Якщо зміни
є суттєвими, ми докладемо розумних зусиль, щоб повідомити про них принаймні за 30 днів до того, як нові умови набудуть чинності. Що є суттєвою зміною, визначається на Наш власний розсуд.
Продовжуючи отримувати доступ до Нашого Сервісу або користуватися ним після того, як ці зміни набудуть чинності, Ви погоджуєтесь бути зобов'язаними дотримуватися переглянутих умов. Якщо Ви не згодні з новими умовами, повністю або частково, будь ласка, припиніть використання веб-сайту та Сервісу.
Якщо у вас виникли запитання щодо цих Умов, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Ця Політика конфіденційності описує нашу політику та процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої інформації під час користування Сервісом, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність та про те, як закон захищає Вас.
Ми використовуємо Ваші персональні дані для надання та вдосконалення Сервісу. Користуючись Сервісом, Ви погоджуєтесь на збір та використання інформації відповідно до цієї Політики конфіденційності. Ця Політика конфіденційності була створена за допомогою безкоштовного Генератора Політики конфіденційності.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені за наступних умов. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цієї Політики конфіденційності:
Обліковий запис означає унікальний обліковий запис, створений для Вас для доступу до нашого Сервісу або його частин.
Афілійована особа означає організацію, яка контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або інших керівних органів.
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна, 04053. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Файли cookie - це невеликі файли, які розміщуються на Вашому комп'ютері, мобільному пристрої або будь-якому іншому пристрої веб-сайтом і містять інформацію про історію Вашого відвідування цього веб-сайту, серед іншого.
Країна відноситься до: Україна
Пристрій - будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Персональні дані - це будь-яка інформація, що стосується ідентифікованої особи або особи, яку можна ідентифікувати.
Сервіс - Веб-сайт.
Постачальник послуг - будь-яка фізична або юридична особа, яка обробляє дані від імені Компанії. Це стосується сторонніх компаній або фізичних осіб, найнятих Компанією для сприяння Сервісу, надання Сервісу від імені Компанії, виконання послуг, пов'язаних з Сервісом, або надання допомоги Компанії в аналізі того, як використовується Сервіс.
Дані про використання - це дані, зібрані автоматично, або згенеровані в результаті використання Сервісу, або з самої інфраструктури Сервісу (наприклад, тривалість відвідування сторінки).
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com/.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Під час використання нашого Сервісу ми можемо попросити вас надати нам певну особисту інформацію, яка може бути використана для зв'язку з вами або для вашої ідентифікації. Персональні дані можуть включати, але не обмежуватися ними:
Дані про використання збираються автоматично під час використання Сервісу.
Дані про використання можуть включати таку інформацію, як адреса Інтернет-протоколу Вашого пристрою (наприклад, IP-адреса), тип браузера, версія браузера, сторінки нашого Сервісу, які Ви відвідуєте, час і дата Вашого відвідування, час, проведений на цих сторінках, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою, Ми можемо автоматично збирати певну інформацію, включаючи, але не обмежуючись цим, тип мобільного пристрою, який Ви використовуєте, унікальний ідентифікатор Вашого мобільного пристрою, IP-адресу Вашого мобільного пристрою, Вашу мобільну
операційну систему, тип мобільного інтернет-браузера, який Ви використовуєте, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Ми також можемо збирати інформацію, яку Ваш браузер надсилає щоразу, коли Ви відвідуєте наш Сервіс або коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою.
Ми використовуємо файли cookie та подібні технології відстеження для відстеження активності на нашому Сервісі та зберігання певної інформації. Використовувані технології відстеження - це маячки, теги та скрипти для збору та відстеження інформації, а також для покращення та аналізу нашого Сервісу. Технології, які ми використовуємо, можуть включати
Файли cookie можуть бути «постійними» або «сесійними». Постійні файли cookie залишаються на Вашому персональному комп'ютері або мобільному пристрої, коли Ви виходите з мережі, тоді як сесійні файли cookie видаляються, як тільки Ви закриваєте веб-браузер. Дізнайтеся більше про файли cookie в статті на сайті
«Безкоштовна політика конфіденційності».
Ми використовуємо як сесійні, так і постійні файли cookie для цілей, викладених нижче:
Необхідні / основні файли cookie
Тип: Сесійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie необхідні для надання Вам послуг, доступних на Веб-сайті, і для того, щоб Ви могли використовувати деякі його функції. Вони допомагають аутентифікувати користувачів і запобігти шахрайському використанню облікових записів користувачів. Без цих файлів cookie послуги, які Ви запитували, не можуть бути надані, і Ми використовуємо ці файли cookie лише для надання Вам цих послуг.
Політика щодо файлів cookie / Файли cookie про прийняття повідомлень
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie визначають, чи погодилися користувачі на використання файлів cookie на Веб-сайті.
Функціональні файли cookie
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie дозволяють нам запам'ятовувати вибір, який Ви робите під час користування Веб-сайтом, наприклад, запам'ятовувати Ваші дані для входу або мовні налаштування. Мета цих файлів cookie полягає в тому, щоб надати Вам більш персоналізований досвід і уникнути необхідності повторного введення Ваших налаштувань кожного разу, коли Ви використовуєте Веб-сайт.
Для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про ваш вибір щодо файлів cookie, будь ласка, відвідайте нашу Політику щодо файлів cookie або розділ «Файли cookie» в нашій Політиці конфіденційності.
Компанія може використовувати Персональні дані для наступних цілей:
Ми можемо ділитися Вашою особистою інформацією в наступних ситуаціях:
Компанія зберігатиме Ваші Персональні дані лише стільки, скільки це необхідно для цілей, викладених у цій Політиці конфіденційності. Ми також зберігатимемо Дані про використання для внутрішнього аналізу.
Ваша інформація може передаватися та зберігатися за межами Вашої юрисдикції. Ваша згода з цією Політикою конфіденційності з подальшим наданням інформації означає Вашу згоду на таку передачу. Ми вживатимемо всіх розумно необхідних заходів для захисту Ваших даних.
Ви маєте право видалити або вимагати, щоб Ми допомогли видалити Ваші Персональні дані. Ви можете оновлювати, змінювати або видаляти Вашу інформацію, увійшовши до свого облікового запису або зв'язавшись з Нами.
Якщо Компанія бере участь у злитті, поглинанні або продажу активів, Ваші персональні дані можуть бути передані.
Компанія може бути зобов'язана розкрити Ваші Персональні дані, якщо цього вимагає закон.
Компанія може розкрити Ваші Персональні дані, якщо добросовісно вважає, що такі дії необхідні для виконання юридичного зобов'язання, захисту прав або власності Компанії, запобігання правопорушенням, захисту безпеки користувачів або громадськості, або для захисту від юридичної відповідальності.
Безпека Ваших даних важлива для нас, але жоден метод передачі через Інтернет або електронного зберігання не є на 100% безпечним. Ми прагнемо захистити Ваші дані, але не можемо гарантувати їх абсолютну безпеку.
Наш Сервіс не призначений для осіб молодше 13 років. Ми свідомо не збираємо особисту інформацію від осіб молодше 13 років. Якщо Ви є батьком або опікуном і знаєте, що Ваша дитина надала нам дані, будь ласка, зв'яжіться з нами. Якщо нам стане відомо про збір даних від дітей без згоди батьків, ми видалимо цю
інформацію.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти. Ми не контролюємо і не несемо відповідальності за їхній контент чи політику конфіденційності. Будь ласка, переглядайте політику конфіденційності кожного сайту, який Ви відвідуєте.
Ми можемо час від часу оновлювати нашу Політику конфіденційності. Ми повідомимо Вас про будь-які зміни, розмістивши нову Політику конфіденційності на цій сторінці і оновивши дату «Останнього оновлення».
Рекомендується періодично переглядати цю Політику конфіденційності на предмет будь-яких змін.
Якщо у вас виникли запитання щодо цієї Політики конфіденційності, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
З чого починати.
У 2021 році Україна була 17-м найбільшим партнером ЄС з експорту товарів і 15-м найбільшим партнером ЄС з імпорту товарів.
Імпорт ЄС з України був найвищим у 2021 році за весь час спостережень, починаючи з 2011 року
Така торгова динаміка із ЄС дає підстави говорити про перспективність цього напрямку.
Компанії, які готуються до експорту своєї продукції в країни ЄС повинні розуміти структуру цього ринку, аби оцінити свої можливості та побудувати плани розвитку.
Так, за даними статистики у 2021 році доля імпорту промислових товарів в ЄС з України (51 %) була вищою, ніж доля сировинних товарів (49 %). Найбільш імпортованими промисловими товарами були інші промислові товари (36%), за ними слідували машини та транспортні засоби (11%), а також хімікати (5%).
Обравши потенційного контрагента, український експортер включається у перемовини.
Після погодження основних положень майбутньої угоди, сторони переходять до укладання письмового документу, який має захистити їх інтереси.
Через поширеність таких видів міжнародних контрактів, в різних галузях за багато десятиліть було вироблено їх шаблонні форми: GAFTA – в галузі торгівлі зерновими, FOSFA – в торгівлі оліями, насінням та жирам. Міжнародні організації, створені для захисту інтересів їх учасників, пропонують не тільки встановлені шаблони, але й арбітраж.
Дуже поширено також використання модельного контракту Міжнародної торгової палати для торгівлі промисловими товарами.
Одночасно, не варто забувати, що шаблони ніколи не зможуть врахувати всієї специфіки окремого співробітництва, тому підготовка контракту – це дуже важлива та відповідальна робота, в якій не має місця абсолютної шаблонності.
Слід також мати на увазі, що договори купівлі-продажу з контрагентом із країни ЄС укладаються на тих самих принципах, які використовуються при укладанні контрактів з учасниками торгових відносин з інших частин світу.
Це є можливим, зокрема, через дію Конвенції Організації Об’єднаних Націй про договори міжнародної купівлі-продажу товарів (далі – Конвенція) На 2022 рік учасниками Конвенції є 95 країн світу. У разі, коли зобов’язання сторони, що поставляє товари, полягають переважно у виконанні робіт чи наданні інших послуг, Конвенція не застосовується..
ЄС не є окремим учасником цієї Конвенції. Проте всі країни (окрім Мальти), що входять до ЄС, є її учасниками. Україна також ратифікувала цю Конвенцію.
Тому для роботи з партнерами з ЄС норми Конвенції є універсальними та загальнодоступними.
Отже, конвенційні принципи та застереження України до Конвенції визначають, що торгові контракти мають виконуватися в обов’язковій формі письмового документу(ів). Це може бути або цілісний єдиний документ, або декілька документів, якими обмінялися сторони.
Мова Контракту
Все починається з мови.
Навіть якщо англійська мова залишається найчастіше використовуваною договірною мовою та мовою спілкування партнерів, деякі можуть вимагати, щоб контракт був також укладений їхньою мовою, і в цьому випадку, аби уникнути непорозумінь, контракт повинен бути написаний двома мовами,.
Слід врахувати, що у випадку різночитань можуть виникнути суперечності щодо тлумачення норм контракту. Тому обов’язково повинна бути вказана переважаюча мова.
Право контракту та арбітраж.
Наступне питання, яке слід безсумнівно вирішувати – це право, що буде застосовуватись сторонами під час виконання угоди та під час вирішення можливих спорів.
Насправді, обрання правильного права є запорукою подальшого ефективного виконання умов контракту, адже сторонам практично неможливо завжди індивідуально обговорити кожен пункт, який може виникнути в контракті. Завжди залишається важливим знати, яке право застосовується до контракту, оскільки це право регулює ті питання, які прямо не врегульовані сторонами.
Керуючись принципом автономії волі, сторони можуть обрати будь-яке право.
Сторони також можуть замовчати в контракті про обране право. У такому разі починають працювати норми Конвенції, оскільки вона застосовується автоматично, якщо обидві сторони мають місце розташування в договірній державі.
Більше того, використання Конвенції рекомендується через те, що вона за своєю природою є нейтральним правом. Жодна зі сторін не має особливих переваг при його застосуванні; сторони майже знаходяться в однакових «рівних умовах».
Але слід врахувати – якщо український експортер та європейський контрагент обирають право, наприклад, Англії, то в разі виникнення спору, арбітраж не зможе використати правила Конвенції або національне право сторін контракту. Арбітраж буде використовувати саме правила англійського законодавства. Це може статися через те, що Велика Британія не є учасником згаданої Конвенції.
Крім того, варто також взяти до уваги практику застосування колізійних норм (правила вибору норми права) судами ЄС, які в деяких випадках можуть обмежувати право сторін на вибір застосовного права в контракті аби забезпечити найбільш ефективний спосіб захисту потерпілої сторони Наприклад Рішення Суду Європейського Союзу у справі C-184/12 від 17.10.2013.
Важливим також є питання визначення арбітра, який буде розглядати спір між сторонами щодо виконання контракту.
Звичайно, можна залишити варіант, коли розгляд спору буде відбуватися відповідно до колізійних норм, або в національних судах країн місця розташування партнерів.
Міжнародний арбітраж здається більш надійним варіантом, який, не зважаючи на вищу вартість, дає додаткові переваги щодо конфіденційності, практичності та правозастосування.
У контракті сторонами зазначається, відповідно до якої процедури арбітражу суперечки повинні бути врегульовані:
або через ad hoc арбітраж (застосування правил, встановлених самими сторонами як по суті справи, так і з процедурних питань),
або через інституційний арбітраж (тобто в міжнародному арбітражному суді з його власним обов’язковим набором правил).
Крім того, коли контракт включає арбітражне застереження, будь-який національний суд, який може розглядати суперечку однієї зі сторін, зробить висновок, що він не має юрисдикції щодо цього питання.
Міжнародні торгово-арбітражні інституції пропонують навіть типові арбітражні застереження для включення їх до структури Контракту.
Суттєві умови щодо купівлі-продажу товару.
До таких умов мають бути віднесені: опис товару, його ціна, умови поставки, умови оплати, документи, які передаються разом з товаром, умови приймання товару, питання моменту переходу права власності на товар, відповідальність сторін та форс-мажорні обставини, правила зміни та розірвання контракту.
Опис товару є безсумнівно тим, без чого не буде контракту. Не погодивши цю умову, сторонам не має що далі виконувати.
На етапі підготовки контракту важливо встановити всі детальні характеристики товару та включити їх до контракту. Це передусім має значення при класифікації цього товару, аби в подальшому імпортер не мав зайвих проблем із митницею.
Ціна є головною складовою митної вартості товару, тому питання правильного її визначення сторонам не можна упускати. І це також в першу чергу буде стосуватися імпортера в ЄС.
Але питання, які на першій погляд стосуються лише імпортера, варто вирішувати спільно, оскільки контракт – це двостороння угода, і український експортер має сприяти своєму європейському партнерові у цих питаннях.
Питання умов поставки врегульовані вже давно – з 30-х років минулого століття успішно використовуються міжнародні комерційні терміни Інкотермс, у тому числі в країнах ЄС. За даними Міжнародної торгової палати терміни Інкотермс використовуються в 90% всіх міжнародних контрактів купівлі-продажу. Наразі діє нова їх редакція 2020 року.
Ще раз слід звернути увагу, що вони стосуються лише питань доставки товару, а також переходу ризиків та відповідальності від продавця до покупця.
Разом з тим, незважаючи на використання Інкотермс у контракті, мають бути додатково роз’яснено щодо питань міжнародних транспортних та адміністративних витрат, місця, де передається ризик, пов’язаний з транспортуванням товарів, відповідальності та витрат на митне оформлення, питання транспортного страхування.
Питання переходу права власності на товар вирішується сторонами окремо в контракті і є предметом їх регулювання колізійними нормами.
В контракт завжди мають бути включені положення щодо засобів правового захисту Покупця у випадку непоставки в узгоджений час; засобів правового захисту Покупця у разі невідповідності товару, заявленому в контракті; засобів правового захисту Продавця в разі прострочення оплати за товар, якщо оплата відбувається на відкладальних умовах, правила розірвання договору через невиконання договірних зобов’язань.
На завершення слід зазначити, що всі вище перелічені міжнародні засоби забезпечення ефективного виконання міжнародних контрактів мають бути досконало вивчені перед їх практичним використанням.
Застосування тієї чи іншої типової форми контракту залежить в першу чергу від самого товару та умов, що пов’язані із угодою.
Перед обранням права контракту та арбітражу знову ж таки мають бути вивчені всі обставини, які стосуються виконання взятих зобов’язань.
Велика робота має бути проведена й з питань класифікації товару та його митної вартості, бо неврахування цього аспекту може призвести до небажаних наслідків.
В сукупності все це створює надійних базис ефективної торгівлі на довгу перспективу.
Ми готові допомогти вам вирішити найскладніші правові питання. Залиште заявку на консультацію, і наші юристи оперативно зв'яжуться з вами, щоб обговорити ваші потреби та запропонувати найкращі варіанти вирішення.
Ми завжди на зв'язку та готові допомогти вам з будь-якими правовими питаннями. Зв'яжіться з нами зручним для вас способом:
м. Київ, вул. Симферопольская, 13
+380 (50) 587-49-30
schipika.andrej@gmail.com
Пн-Пт: 09:00 – 18:00
Також ви можете заповнити форму вище, і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якомога швидше.
Завітайте до нашого офісу або напишіть нам — ми раді допомогти вам у вирішенні будь-яких правових питань.