Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Будь ласка, уважно прочитайте ці положення та умови, перш ніж користуватися нашим Сервісом.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені на наступних умовах. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цих Умов:
Афілійована особа означає суб'єкт господарювання, який контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або іншого керівного органу.
Країна, що мається на увазі: Україна
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Пристрій означає будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Сервіс означає Веб-сайт.
Загальні положення та умови (також іменовані «Умови») - ці Умови, які складають повну угоду між Вами та Компанією щодо використання Сервісу. Ця угода була створена за допомогою Генератора Умов.
Сторонній сервіс соціальних мереж означає будь-які послуги або контент (включаючи дані, інформацію, продукти або послуги), що надаються третьою стороною, які можуть відображатися, включатися або ставати доступними за допомогою Сервісу.
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Це Положення та умови, що регулюють використання цього Сервісу, а також угода, яка діє між Вами та Компанією. Ці Умови визначають права та обов'язки всіх користувачів щодо використання Сервісу.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним обумовлений прийняттям і дотриманням Вами цих Умов. Ці Умови застосовуються до всіх відвідувачів, користувачів та інших осіб, які отримують доступ до Сервісу або користуються ним.
Отримуючи доступ до Сервісу або користуючись ним, Ви погоджуєтеся дотримуватися цих Умов. Якщо Ви не згодні з будь-якою частиною цих Умов, Ви не можете отримати доступ до Сервісу.
Ви підтверджуєте, що вам виповнилося 18 років. Компанія не дозволяє особам молодше 18 років користуватися Сервісом.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним також обумовлений Вашою згодою з Політикою конфіденційності Компанії та її дотриманням. Наша Політика конфіденційності описує нашу політику і процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої особистої інформації, коли Ви використовуєте Додаток або Веб-сайт, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність і про те, як закон захищає Вас. Будь ласка, уважно прочитайте нашу Політику конфіденційності перед використанням нашого Сервісу.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти або послуги, які не належать або не контролюються Компанією.
Компанія не контролює і не несе жодної відповідальності за зміст, політику конфіденційності або практику будь-яких сторонніх веб-сайтів або сервісів. Ви також визнаєте і погоджуєтеся з тим, що Компанія не несе відповідальності або зобов'язань, прямо чи опосередковано, за будь-яку шкоду або збитки, спричинені або передбачувані внаслідок або у зв'язку з використанням або довірою до будь-якого такого контенту, товарів або послуг, доступних на таких веб-сайтах або через такі веб-сайти або сервіси.
Ми наполегливо рекомендуємо Вам ознайомитися з умовами та політикою конфіденційності будь-яких сторонніх веб-сайтів або послуг, які Ви відвідуєте.
Ми можемо припинити або призупинити Ваш доступ негайно, без попереднього повідомлення або відповідальності, з будь-якої причини, в тому числі, без обмежень, якщо Ви порушите ці Умови. Після припинення Ваше право користуватися Сервісом буде негайно припинено.
Незважаючи на будь-які збитки, яких Ви можете зазнати, вся відповідальність Компанії та її постачальників за будь-яким положенням цих Умов і Ваш виключний засіб правового захисту у зв'язку з усім вищезазначеним обмежується сумою, фактично сплаченою Вами через Сервіс, або 100 доларами США, якщо Ви нічого не купували
через Сервіс.
У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія або її постачальники за жодних обставин не несуть відповідальності за будь-які спеціальні, випадкові, непрямі або побічні збитки (включаючи, але не обмежуючись, збитки від упущеної вигоди, втрати даних або іншої інформації, переривання бізнесу, тілесні ушкодження, втрату конфіденційності, що виникли внаслідок або будь-яким чином пов'язані з використанням або неможливістю використання Сервісу, стороннього програмного забезпечення та/або стороннього обладнання, що використовується з Сервісом, або іншим чином у зв'язку з будь-яким положенням цих Умов), навіть якщо Компанія або будь-який постачальник були попереджені про можливість таких збитків, і навіть якщо засіб правового захисту не досягне своєї основної мети.
У деяких штатах не допускається виключення неявних гарантій або обмеження відповідальності за випадкові або непрямі збитки, а це означає, що деякі з наведених вище обмежень можуть не застосовуватися. У цих державах відповідальність кожної сторони буде обмежена в найбільшій мірі, дозволеній законом.
Послуга надається Вам на умовах «ЯК Є» і «ЯК ДОСТУПНО», з усіма недоліками і дефектами, без будь-яких гарантій. У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія від свого імені та від імені своїх Афілійованих осіб, а також своїх та їхніх відповідних ліцензіарів і постачальників послуг прямо відмовляється від усіх гарантій, явних, неявних, встановлених законом або інших, щодо Послуги, включаючи всі неявні гарантії товарного стану, придатності для певної мети, права власності та непорушення прав, а також гарантії, які можуть виникнути в ході ведення справ, виконання, використання або торгової практики. Без обмеження вищезазначеного, Компанія не надає жодних гарантій або зобов'язань і не робить жодних заяв про те, що Послуга буде відповідати Вашим вимогам, досягне будь-яких запланованих результатів, буде сумісною або працюватиме з будь-яким іншим програмним забезпеченням, додатками, системами або послугами, працюватиме без перебоїв, відповідатиме будь-яким стандартам продуктивності або надійності, не міститиме помилок, або що будь-які помилки або дефекти можуть бути або будуть виправлені.
Не обмежуючи вищесказане, ні Компанія, ні будь-який її постачальник не робить жодних заяв або гарантій будь-якого виду, явних або неявних: (i) щодо роботи або доступності Сервісу або інформації, контенту, матеріалів або продуктів, включених до нього; (ii) щодо безперебійності або безпомилковості роботи Сервісу;
(iii) щодо точності, надійності або актуальності будь-якої інформації або контенту, наданого через Сервіс;
або (iv) щодо того, що Сервіс, його сервери, контент або електронні листи, надіслані від імені Компанії, не містять вірусів, скриптів, «троянських коней», черв'яків, зловмисного програмного забезпечення, програм уповільненої дії або інших шкідливих компонентів.
У деяких юрисдикціях не допускається виключення певних видів гарантій або обмеження застосовних законних прав споживача, тому деякі або всі вищезазначені винятки та обмеження можуть не поширюватися на Вас. Але в такому випадку винятки та обмеження, викладені в цьому розділі, застосовуються в найбільшій мірі, що допускається чинним законодавством.
Законодавство Країни, за винятком колізійних норм, регулює ці Умови та використання Вами Сервісу. Використання Вами Додатку також може регулюватися іншими місцевими, державними, національними або міжнародними законами.
Якщо у Вас виникли будь-які сумніви або суперечки щодо Сервісу, Ви погоджуєтеся спочатку спробувати вирішити суперечку неформально, зв'язавшись з Компанією.
Якщо Ви є споживачем з Європейського Союзу, на Вас поширюються всі обов'язкові положення законодавства країни, в якій Ви проживаєте.
Ви заявляєте і гарантуєте, що (i) Ви не перебуваєте в країні, на яку поширюється ембарго уряду Сполучених Штатів або яка була визначена урядом Сполучених Штатів як країна, що «підтримує тероризм», і (ii) Ви не включені до жодного списку заборонених або обмежених сторін, складеного урядом Сполучених Штатів.
Якщо будь-яке положення цих Умов буде визнано нездійсненним або недійсним, таке положення буде змінено і витлумачено таким чином, щоб досягти цілей такого положення в найбільшій мірі відповідно до чинного законодавства, а решта положень залишаться в повній мірі чинними.
За винятком випадків, передбачених у цьому документі, невиконання права або вимоги виконання зобов'язання за цими Умовами не впливає на здатність сторони здійснювати таке право або вимагати такого виконання в будь-який час після цього, а також відмова від порушення не означає відмови від будь-якого наступного
порушення.
Ці Умови могли бути перекладені, якщо Ми зробили їх доступними для Вас на нашому Сервісі. Ви погоджуєтеся, що оригінальний текст англійською мовою має переважну силу в разі виникнення суперечок.
Ми залишаємо за собою право на власний розсуд змінювати або замінювати ці Умови в будь-який час. Якщо зміни
є суттєвими, ми докладемо розумних зусиль, щоб повідомити про них принаймні за 30 днів до того, як нові умови набудуть чинності. Що є суттєвою зміною, визначається на Наш власний розсуд.
Продовжуючи отримувати доступ до Нашого Сервісу або користуватися ним після того, як ці зміни набудуть чинності, Ви погоджуєтесь бути зобов'язаними дотримуватися переглянутих умов. Якщо Ви не згодні з новими умовами, повністю або частково, будь ласка, припиніть використання веб-сайту та Сервісу.
Якщо у вас виникли запитання щодо цих Умов, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Ця Політика конфіденційності описує нашу політику та процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої інформації під час користування Сервісом, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність та про те, як закон захищає Вас.
Ми використовуємо Ваші персональні дані для надання та вдосконалення Сервісу. Користуючись Сервісом, Ви погоджуєтесь на збір та використання інформації відповідно до цієї Політики конфіденційності. Ця Політика конфіденційності була створена за допомогою безкоштовного Генератора Політики конфіденційності.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені за наступних умов. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цієї Політики конфіденційності:
Обліковий запис означає унікальний обліковий запис, створений для Вас для доступу до нашого Сервісу або його частин.
Афілійована особа означає організацію, яка контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або інших керівних органів.
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна, 04053. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Файли cookie - це невеликі файли, які розміщуються на Вашому комп'ютері, мобільному пристрої або будь-якому іншому пристрої веб-сайтом і містять інформацію про історію Вашого відвідування цього веб-сайту, серед іншого.
Країна відноситься до: Україна
Пристрій - будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Персональні дані - це будь-яка інформація, що стосується ідентифікованої особи або особи, яку можна ідентифікувати.
Сервіс - Веб-сайт.
Постачальник послуг - будь-яка фізична або юридична особа, яка обробляє дані від імені Компанії. Це стосується сторонніх компаній або фізичних осіб, найнятих Компанією для сприяння Сервісу, надання Сервісу від імені Компанії, виконання послуг, пов'язаних з Сервісом, або надання допомоги Компанії в аналізі того, як використовується Сервіс.
Дані про використання - це дані, зібрані автоматично, або згенеровані в результаті використання Сервісу, або з самої інфраструктури Сервісу (наприклад, тривалість відвідування сторінки).
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com/.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Під час використання нашого Сервісу ми можемо попросити вас надати нам певну особисту інформацію, яка може бути використана для зв'язку з вами або для вашої ідентифікації. Персональні дані можуть включати, але не обмежуватися ними:
Дані про використання збираються автоматично під час використання Сервісу.
Дані про використання можуть включати таку інформацію, як адреса Інтернет-протоколу Вашого пристрою (наприклад, IP-адреса), тип браузера, версія браузера, сторінки нашого Сервісу, які Ви відвідуєте, час і дата Вашого відвідування, час, проведений на цих сторінках, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою, Ми можемо автоматично збирати певну інформацію, включаючи, але не обмежуючись цим, тип мобільного пристрою, який Ви використовуєте, унікальний ідентифікатор Вашого мобільного пристрою, IP-адресу Вашого мобільного пристрою, Вашу мобільну
операційну систему, тип мобільного інтернет-браузера, який Ви використовуєте, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Ми також можемо збирати інформацію, яку Ваш браузер надсилає щоразу, коли Ви відвідуєте наш Сервіс або коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою.
Ми використовуємо файли cookie та подібні технології відстеження для відстеження активності на нашому Сервісі та зберігання певної інформації. Використовувані технології відстеження - це маячки, теги та скрипти для збору та відстеження інформації, а також для покращення та аналізу нашого Сервісу. Технології, які ми використовуємо, можуть включати
Файли cookie можуть бути «постійними» або «сесійними». Постійні файли cookie залишаються на Вашому персональному комп'ютері або мобільному пристрої, коли Ви виходите з мережі, тоді як сесійні файли cookie видаляються, як тільки Ви закриваєте веб-браузер. Дізнайтеся більше про файли cookie в статті на сайті
«Безкоштовна політика конфіденційності».
Ми використовуємо як сесійні, так і постійні файли cookie для цілей, викладених нижче:
Необхідні / основні файли cookie
Тип: Сесійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie необхідні для надання Вам послуг, доступних на Веб-сайті, і для того, щоб Ви могли використовувати деякі його функції. Вони допомагають аутентифікувати користувачів і запобігти шахрайському використанню облікових записів користувачів. Без цих файлів cookie послуги, які Ви запитували, не можуть бути надані, і Ми використовуємо ці файли cookie лише для надання Вам цих послуг.
Політика щодо файлів cookie / Файли cookie про прийняття повідомлень
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie визначають, чи погодилися користувачі на використання файлів cookie на Веб-сайті.
Функціональні файли cookie
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie дозволяють нам запам'ятовувати вибір, який Ви робите під час користування Веб-сайтом, наприклад, запам'ятовувати Ваші дані для входу або мовні налаштування. Мета цих файлів cookie полягає в тому, щоб надати Вам більш персоналізований досвід і уникнути необхідності повторного введення Ваших налаштувань кожного разу, коли Ви використовуєте Веб-сайт.
Для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про ваш вибір щодо файлів cookie, будь ласка, відвідайте нашу Політику щодо файлів cookie або розділ «Файли cookie» в нашій Політиці конфіденційності.
Компанія може використовувати Персональні дані для наступних цілей:
Ми можемо ділитися Вашою особистою інформацією в наступних ситуаціях:
Компанія зберігатиме Ваші Персональні дані лише стільки, скільки це необхідно для цілей, викладених у цій Політиці конфіденційності. Ми також зберігатимемо Дані про використання для внутрішнього аналізу.
Ваша інформація може передаватися та зберігатися за межами Вашої юрисдикції. Ваша згода з цією Політикою конфіденційності з подальшим наданням інформації означає Вашу згоду на таку передачу. Ми вживатимемо всіх розумно необхідних заходів для захисту Ваших даних.
Ви маєте право видалити або вимагати, щоб Ми допомогли видалити Ваші Персональні дані. Ви можете оновлювати, змінювати або видаляти Вашу інформацію, увійшовши до свого облікового запису або зв'язавшись з Нами.
Якщо Компанія бере участь у злитті, поглинанні або продажу активів, Ваші персональні дані можуть бути передані.
Компанія може бути зобов'язана розкрити Ваші Персональні дані, якщо цього вимагає закон.
Компанія може розкрити Ваші Персональні дані, якщо добросовісно вважає, що такі дії необхідні для виконання юридичного зобов'язання, захисту прав або власності Компанії, запобігання правопорушенням, захисту безпеки користувачів або громадськості, або для захисту від юридичної відповідальності.
Безпека Ваших даних важлива для нас, але жоден метод передачі через Інтернет або електронного зберігання не є на 100% безпечним. Ми прагнемо захистити Ваші дані, але не можемо гарантувати їх абсолютну безпеку.
Наш Сервіс не призначений для осіб молодше 13 років. Ми свідомо не збираємо особисту інформацію від осіб молодше 13 років. Якщо Ви є батьком або опікуном і знаєте, що Ваша дитина надала нам дані, будь ласка, зв'яжіться з нами. Якщо нам стане відомо про збір даних від дітей без згоди батьків, ми видалимо цю
інформацію.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти. Ми не контролюємо і не несемо відповідальності за їхній контент чи політику конфіденційності. Будь ласка, переглядайте політику конфіденційності кожного сайту, який Ви відвідуєте.
Ми можемо час від часу оновлювати нашу Політику конфіденційності. Ми повідомимо Вас про будь-які зміни, розмістивши нову Політику конфіденційності на цій сторінці і оновивши дату «Останнього оновлення».
Рекомендується періодично переглядати цю Політику конфіденційності на предмет будь-яких змін.
Якщо у вас виникли запитання щодо цієї Політики конфіденційності, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
Юридичні вимоги для заснування бізнесу в ЄС.
Коли бізнес виходить на європейський ринок, то зазвичай існує три варіанти для ведення діяльності в європейській країні, а саме відкриття одного з таких структурних підрозділів:
Представництво. Представництво це по суті плацдарм. Така структура підійде коли бізнес тільки починає знайомство з європейським ринком та дозволить представникам компанії встановити контакти на місцевому ринку, проводити рекламні заходи, маркетингові дослідження, тощо. Але у заключенні контрактів та повноцінному веденні діяльності представництво буде обмежене, оскільки воно не має права в повній мірі здійснювати комерційну діяльність, а лише представницьку.
Філія. Філія є продовженням головної компанії та може вести основну діяльність, здійснювати продажі та заключати контракти. Але слід зауважити, що це не є окрема юридична особа від головної компанії і вона не може приймати участь у загальних господарських операціях головного офісу і приймати власних бізнес рішень. Ще одним важливим аспектом є те, що головний офіс повністю відповідає своїми активами за зобов’язаннями філіалу і навпаки. Цей аспект може нести певні ризики, тому слід виважено підходити до вибору структури через яку ви плануєте виходити на європейські ринки.
Дочірня компанія або реєстрація окремої компанії на власника. На мою думку найбільш оптимальним є варіант відкриття окремої юридичної особи в цільовій країні. Це може бути як дочірня компанія, тобто засновником якої є, наприклад, ваша вже існуюча компанія в Україні, або ж реєстрація компанії напряму фізичною особою. Перевагами такої структури є:
– повна відокремленість головної компанії від дочірньої;
– дочірня компанія є окремою юридичною особою, тому може вести господарську діяльність на власний розсуд та самостійно відповідає по своїх зобов’язаннях;
– строки відкриття окремої компанії часто швидші, оскільки не потребують додаткової перевірки та повного засвідченого пакету документів головної компанії;
– оскільки дочірня компанія є окремою юридичною особою, то вона підпадає під дію податкового законодавства країни, де вона зареєстрована. Це дозволяє компанії більш ефективно керувати своїм податковим навантаженням та користуватися перевагами пільгового податкового режиму в тій чи іншій країні та використовувати привілеї конвенцій про подвійне оподаткування при виплаті дивідендів на материнську компанію.
Слід додати, що з практичного досвіду європейські банки не люблять складні багаторівневі структури, коли власником компанії є інші юридичні особи. Цей факт може ускладнити відкриття рахунку у місцевому банку, тому все ж таки рекомендується реєструвати компанію на фізичну особу, якщо це є прийнятним.
Організаційно-правова форма.
Коли зі структурою визначено, постає завдання обрати організаційно правову форму (далі -ОПФ) компанії в країні ЄС в якій ви плануєте вести бізнес. Звісно, що видів ОПФ в ЄС в залежності від країни досить багато. До найбільш поширеніших можна віднести аналоги до наших Товариства з обмеженою відповідальністю та Акціонерного товариства. В залежності від країни назви цих форм будуть відрізнятися, але суть лишається майже однакова. Так, наприклад в Естонії це буде OU (пайове товариство) та AS (акціонерне товариство), в Латвії – SIA (товариство з обмеженою відповідальністю) та AS (акціонерне товариство), в німецькомовних країнах, таких як Австрія, Німеччина, Швейцарія – GmbH (товариство з обмеженою відповідальністю) та AG (акціонерне товариство), в Польщі – Sp. z o.o. (товариство з обмеженою відповідальністю) та A.S. (акціонерне товариство), у Чехії – s. r. o. (товариство з обмеженою відповідальністю) та A.S. (акціонерне товариство).
Основним критерієм при виборі ОПФ має бути розмір бізнесу та кількість акціонерів. В обох видах ОПФ відповідальність власників обмежена, але акціонерні товариства мають більш складну структуру та більші вимоги до розміру статутного капіталу. Така форма підходить для великого бізнесу з великою кількістю акціонерів, оскільки капітал такого товариства розподіляється на акції, які мають певний голос. Акціонерні товариства мають більше законодавчо врегульованих інструментів для менеджменту компанії, що звісно буде привілеєм коли акціонерів багато і потрібно приходити до компромісу. Якщо ж бізнес малий або середній і засновників небагато (до 5), то найбільш оптимальною організаційною формою буде товариство з обмеженою відповідальністю. Зазвичай вимоги до статутного капіталу значно менші, порівняно з акціонерним товариством, та керування компанії може здійснюватися одноосібно єдиним директором.
Банки.
Після обрання організаційно-правової форми та реєстрації компанії постає питання відкриття банківського рахунку. І з цим питанням достатньо непросто останнім часом. Так наприклад, в багатьох країнах ЄС немає вимоги щодо наявності дозволу на постійне проживання директора у країні реєстрації. Але незважаючи на цю обставину, банки звертають особливу увагу на те, чи проживає директор в країні реєстрації компанії чи ні. І той факт, що директор не знаходиться в країні ведення бізнесу компанії може стати достатньою умовою для відмови у відкритті банківського рахунку. Але якщо, все ж таки, все пройшло успішно і рахунок відкрито, то директор є єдиною відповідальною та уповноваженою особою для проведення банківських операцій.
Зобов’язання директора компанії в ЕС.
Керівник компанії має розуміти які зобов’язання покладені на нього європейським законодавством та до якої його персональної відповідальності може призвести невиконання таких зобов’язань. Так у більшості країн ЄС директори зобов’язані здійснювати загальне та стратегічне управління компанією, діяти розсудливо та в інтересах компанії, зобов’язані організувати належний бухгалтерський облік та відповідальні за подачу звітності у державні органи.
Відповідальність директорів.
Керівнику компанії, зареєстрованої в ЕС слід знати, що директор може бути притягнений до цивільної відповідальності за невиконання свої обов’язків, а деяких випадках навіть до кримінальної відповідальності.
Так, наприклад, в Австрії, Німеччині, Бельгії, Швейцарії директори несуть персональну матеріальну відповідальність своїм майном за несплату, або сплату не в повному обсязі податків з заробітної плати співробітників, соціальних внесків, податку на прибуток, тощо. Інколи, як наприклад, у Бельгії та Чехії, директор може відповідати за боргами компанії перед кредиторами, якщо компанія стає неплатоспроможною через невиконання директором своїх зобов’язань. Кримінальна відповідальність здебільшого передбачена за доведення компанії до банкрутства, завідомо некоректну підготовку фінансової звітності компанії та порушення процедури банкрутства.
Ведення документації компанії.
Якщо європейська компанія веде міжнародний бізнес, в більшості країн ЄС дозволяється вести документацію англійською мовою. Але у разі перевірки на запит податкових органів компанія має надати засвідчені переклади первинної бухгалтерської документації на місцеву мову. Але в деяких країнах, як в Угорщині, наприклад, рахунки-фактури мають виставлятися у спеціальній програмі, що ведеться угорською мовою, тому без місцевого бухгалтера ніяк не обійтись.
Ведення торгівлі та надання послуг всередині ЄС та за його межами.
Для торгівлі товарами та послугами європейській компанії може знадобитися реєстрація ВАТ номеру (ПДВ). В більшості випадків немає жодних обмежень щодо реєстрації компанії як платника ВАТ, але в залежності від конкретної країни ЄС, при досягненні певних оборотів компанією, вона зобов’язана реєструватися в податкових органах, отримати ВАТ номер та здавати ВАТ звіти. Залежно від країни, рівень обороту компанії, при досягненні якого компанія має зареєструватися на ВАТ, буде відрізнятися. Наприклад:
Нормативне регулювання в ЄС.
Розуміння нормативної бази, яка буде застосовуватися до вашого бізнесу, є важливим фактором успішного ведення бізнесу в Європі. Кілька секторів жорстко регулюються в ЄС, і діючі правила часто відрізняються від правил України, особливо в сферах охорони здоров’я, фінансових послуг, хімікатів, харчових продуктів, безпеки продукції, а також інформації та захисту споживачів. Ведення таких видів діяльності буде потребувати отримання додаткових дозволів та ліцензій.
Слід зазначити, що деякі з нормативних актів необхідно враховувати майже в усіх сферах бізнесу. До таких нормативних актів відносяться:
– Директива ЄС про авторське право. Директива направлена на захист авторських прав в інтернет просторі і може стосуватися не тільки онлайн-платформ та інших інтернет-провайдерів, але й застосовуватись на різноманітні компанії, що працюють в ЄС. Так, наприклад, положення Директиви мають відображатися в договорах між бізнесом та представниками медіа індустрії у сфері реклами та просування компанії на ринку. Крім того, багато компаній створюють свої онлайн-платформи та мають веб-сайти і у зв’язку з цим також мають дотримуватися положень Директиви щодо захисту авторського права.
– 5-та Директива ЄС про боротьбу з відмиванням грошей. Цей нормативний акт стосується чи не кожної компанії, бо він, крім іншого, регулює вимоги щодо перевірки фінансовими установами легальності походження коштів бізнесу, вимоги щодо перевірки контрагентів клієнтів, розкриття інформації у публічному доступі про бенефіціарних власників компаній. Таким чином, будь-яка компанія, яка працює з європейським банком буде відчувати на собі це регулювання та зобов’язана надавати усі необхідні документи для проходження KYC та підтвердження легальності коштів, які вона отримує на свої рахунки. Більш того така перевірка проводиться банками не лише по компаніям, але й по їх бенефіціарним власникам та директорам.
– Загальний регламент захисту даних (GDPR). GDPR застосовується до всіх компаній, що обробляють персональні дані резидентів і громадян ЄС, незалежно від розміщення такої компанії. Персональні дані згідно GDPR – це будь-яка інформація, що відноситься до фізичної особи або дані, які можуть прямо або опосередковано ідентифікувати цю людину. Наприклад:
Таким чином, окрім компанії, зареєстрованих на території ЄС, потенційно під дію GDPR можуть потрапити ще й такі типи організацій:
– Дочірні компанії або структурні підрозділи українських холдингів (торгові підприємства компаній-експортерів, тощо), що знаходяться на території ЄС.
– Компанії банківського і телекомунікаційного сектора. Моніторинг транзакцій по банківській карті, а також аналіз дзвінків суб’єкта персональних даних (наприклад, в рамках процесів по відверненню шахрайської діяльності), що знаходиться на території ЄС, потрапляє під критерій «відстеження дій».
– Компанії, що надають послуги споживачам з ЄС (інтернет-магазини, готелі, авіакомпанії-перевізники, компанії з надання логістичних послуг). Критеріями орієнтованості на ринок ЄС можуть служити: наявність веб-сайту на одному з офіційних мов ЄС, можливість отримання оплати послуг у валюті ЄС, а також явно афільовані послуги компанії з партнерами з ЄС (наприклад, наявність на веб-сайті українського інтернет-магазину інформації про співпрацю з локальними кур’єрськими службами доставки, що працюють в ЄС).
Недотримання вимог нового регламенту GDPR може призвести до накладення органом нагляду у сфері захисту персональних даних штрафу розміром до 20 млн. євро або до 4% від річного обороту компанії.
Як висновок треба зазначити, що при веденні бізнесу в ЄС треба переконатися, що ви розумієте нормативне середовище нового ринку, на який виходите, і періодично перевіряти застосовні нормативні акти у вашому секторі, щоб своєчасно вносити будь-які необхідні зміни.
Ми готові допомогти вам вирішити найскладніші правові питання. Залиште заявку на консультацію, і наші юристи оперативно зв'яжуться з вами, щоб обговорити ваші потреби та запропонувати найкращі варіанти вирішення.
Ми завжди на зв'язку та готові допомогти вам з будь-якими правовими питаннями. Зв'яжіться з нами зручним для вас способом:
м. Київ, вул. Симферопольская, 13
+380 (50) 587-49-30
schipika.andrej@gmail.com
Пн-Пт: 09:00 – 18:00
Також ви можете заповнити форму вище, і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якомога швидше.
Завітайте до нашого офісу або напишіть нам — ми раді допомогти вам у вирішенні будь-яких правових питань.