Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Будь ласка, уважно прочитайте ці положення та умови, перш ніж користуватися нашим Сервісом.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені на наступних умовах. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цих Умов:
Афілійована особа означає суб'єкт господарювання, який контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або іншого керівного органу.
Країна, що мається на увазі: Україна
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Пристрій означає будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Сервіс означає Веб-сайт.
Загальні положення та умови (також іменовані «Умови») - ці Умови, які складають повну угоду між Вами та Компанією щодо використання Сервісу. Ця угода була створена за допомогою Генератора Умов.
Сторонній сервіс соціальних мереж означає будь-які послуги або контент (включаючи дані, інформацію, продукти або послуги), що надаються третьою стороною, які можуть відображатися, включатися або ставати доступними за допомогою Сервісу.
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Це Положення та умови, що регулюють використання цього Сервісу, а також угода, яка діє між Вами та Компанією. Ці Умови визначають права та обов'язки всіх користувачів щодо використання Сервісу.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним обумовлений прийняттям і дотриманням Вами цих Умов. Ці Умови застосовуються до всіх відвідувачів, користувачів та інших осіб, які отримують доступ до Сервісу або користуються ним.
Отримуючи доступ до Сервісу або користуючись ним, Ви погоджуєтеся дотримуватися цих Умов. Якщо Ви не згодні з будь-якою частиною цих Умов, Ви не можете отримати доступ до Сервісу.
Ви підтверджуєте, що вам виповнилося 18 років. Компанія не дозволяє особам молодше 18 років користуватися Сервісом.
Ваш доступ до Сервісу та користування ним також обумовлений Вашою згодою з Політикою конфіденційності Компанії та її дотриманням. Наша Політика конфіденційності описує нашу політику і процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої особистої інформації, коли Ви використовуєте Додаток або Веб-сайт, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність і про те, як закон захищає Вас. Будь ласка, уважно прочитайте нашу Політику конфіденційності перед використанням нашого Сервісу.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти або послуги, які не належать або не контролюються Компанією.
Компанія не контролює і не несе жодної відповідальності за зміст, політику конфіденційності або практику будь-яких сторонніх веб-сайтів або сервісів. Ви також визнаєте і погоджуєтеся з тим, що Компанія не несе відповідальності або зобов'язань, прямо чи опосередковано, за будь-яку шкоду або збитки, спричинені або передбачувані внаслідок або у зв'язку з використанням або довірою до будь-якого такого контенту, товарів або послуг, доступних на таких веб-сайтах або через такі веб-сайти або сервіси.
Ми наполегливо рекомендуємо Вам ознайомитися з умовами та політикою конфіденційності будь-яких сторонніх веб-сайтів або послуг, які Ви відвідуєте.
Ми можемо припинити або призупинити Ваш доступ негайно, без попереднього повідомлення або відповідальності, з будь-якої причини, в тому числі, без обмежень, якщо Ви порушите ці Умови. Після припинення Ваше право користуватися Сервісом буде негайно припинено.
Незважаючи на будь-які збитки, яких Ви можете зазнати, вся відповідальність Компанії та її постачальників за будь-яким положенням цих Умов і Ваш виключний засіб правового захисту у зв'язку з усім вищезазначеним обмежується сумою, фактично сплаченою Вами через Сервіс, або 100 доларами США, якщо Ви нічого не купували
через Сервіс.
У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія або її постачальники за жодних обставин не несуть відповідальності за будь-які спеціальні, випадкові, непрямі або побічні збитки (включаючи, але не обмежуючись, збитки від упущеної вигоди, втрати даних або іншої інформації, переривання бізнесу, тілесні ушкодження, втрату конфіденційності, що виникли внаслідок або будь-яким чином пов'язані з використанням або неможливістю використання Сервісу, стороннього програмного забезпечення та/або стороннього обладнання, що використовується з Сервісом, або іншим чином у зв'язку з будь-яким положенням цих Умов), навіть якщо Компанія або будь-який постачальник були попереджені про можливість таких збитків, і навіть якщо засіб правового захисту не досягне своєї основної мети.
У деяких штатах не допускається виключення неявних гарантій або обмеження відповідальності за випадкові або непрямі збитки, а це означає, що деякі з наведених вище обмежень можуть не застосовуватися. У цих державах відповідальність кожної сторони буде обмежена в найбільшій мірі, дозволеній законом.
Послуга надається Вам на умовах «ЯК Є» і «ЯК ДОСТУПНО», з усіма недоліками і дефектами, без будь-яких гарантій. У максимальному обсязі, дозволеному чинним законодавством, Компанія від свого імені та від імені своїх Афілійованих осіб, а також своїх та їхніх відповідних ліцензіарів і постачальників послуг прямо відмовляється від усіх гарантій, явних, неявних, встановлених законом або інших, щодо Послуги, включаючи всі неявні гарантії товарного стану, придатності для певної мети, права власності та непорушення прав, а також гарантії, які можуть виникнути в ході ведення справ, виконання, використання або торгової практики. Без обмеження вищезазначеного, Компанія не надає жодних гарантій або зобов'язань і не робить жодних заяв про те, що Послуга буде відповідати Вашим вимогам, досягне будь-яких запланованих результатів, буде сумісною або працюватиме з будь-яким іншим програмним забезпеченням, додатками, системами або послугами, працюватиме без перебоїв, відповідатиме будь-яким стандартам продуктивності або надійності, не міститиме помилок, або що будь-які помилки або дефекти можуть бути або будуть виправлені.
Не обмежуючи вищесказане, ні Компанія, ні будь-який її постачальник не робить жодних заяв або гарантій будь-якого виду, явних або неявних: (i) щодо роботи або доступності Сервісу або інформації, контенту, матеріалів або продуктів, включених до нього; (ii) щодо безперебійності або безпомилковості роботи Сервісу;
(iii) щодо точності, надійності або актуальності будь-якої інформації або контенту, наданого через Сервіс;
або (iv) щодо того, що Сервіс, його сервери, контент або електронні листи, надіслані від імені Компанії, не містять вірусів, скриптів, «троянських коней», черв'яків, зловмисного програмного забезпечення, програм уповільненої дії або інших шкідливих компонентів.
У деяких юрисдикціях не допускається виключення певних видів гарантій або обмеження застосовних законних прав споживача, тому деякі або всі вищезазначені винятки та обмеження можуть не поширюватися на Вас. Але в такому випадку винятки та обмеження, викладені в цьому розділі, застосовуються в найбільшій мірі, що допускається чинним законодавством.
Законодавство Країни, за винятком колізійних норм, регулює ці Умови та використання Вами Сервісу. Використання Вами Додатку також може регулюватися іншими місцевими, державними, національними або міжнародними законами.
Якщо у Вас виникли будь-які сумніви або суперечки щодо Сервісу, Ви погоджуєтеся спочатку спробувати вирішити суперечку неформально, зв'язавшись з Компанією.
Якщо Ви є споживачем з Європейського Союзу, на Вас поширюються всі обов'язкові положення законодавства країни, в якій Ви проживаєте.
Ви заявляєте і гарантуєте, що (i) Ви не перебуваєте в країні, на яку поширюється ембарго уряду Сполучених Штатів або яка була визначена урядом Сполучених Штатів як країна, що «підтримує тероризм», і (ii) Ви не включені до жодного списку заборонених або обмежених сторін, складеного урядом Сполучених Штатів.
Якщо будь-яке положення цих Умов буде визнано нездійсненним або недійсним, таке положення буде змінено і витлумачено таким чином, щоб досягти цілей такого положення в найбільшій мірі відповідно до чинного законодавства, а решта положень залишаться в повній мірі чинними.
За винятком випадків, передбачених у цьому документі, невиконання права або вимоги виконання зобов'язання за цими Умовами не впливає на здатність сторони здійснювати таке право або вимагати такого виконання в будь-який час після цього, а також відмова від порушення не означає відмови від будь-якого наступного
порушення.
Ці Умови могли бути перекладені, якщо Ми зробили їх доступними для Вас на нашому Сервісі. Ви погоджуєтеся, що оригінальний текст англійською мовою має переважну силу в разі виникнення суперечок.
Ми залишаємо за собою право на власний розсуд змінювати або замінювати ці Умови в будь-який час. Якщо зміни
є суттєвими, ми докладемо розумних зусиль, щоб повідомити про них принаймні за 30 днів до того, як нові умови набудуть чинності. Що є суттєвою зміною, визначається на Наш власний розсуд.
Продовжуючи отримувати доступ до Нашого Сервісу або користуватися ним після того, як ці зміни набудуть чинності, Ви погоджуєтесь бути зобов'язаними дотримуватися переглянутих умов. Якщо Ви не згодні з новими умовами, повністю або частково, будь ласка, припиніть використання веб-сайту та Сервісу.
Якщо у вас виникли запитання щодо цих Умов, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
Останнє оновлення: 07 грудня 2024 року
Ця Політика конфіденційності описує нашу політику та процедури щодо збору, використання та розкриття Вашої інформації під час користування Сервісом, а також інформує Вас про Ваші права на конфіденційність та про те, як закон захищає Вас.
Ми використовуємо Ваші персональні дані для надання та вдосконалення Сервісу. Користуючись Сервісом, Ви погоджуєтесь на збір та використання інформації відповідно до цієї Політики конфіденційності. Ця Політика конфіденційності була створена за допомогою безкоштовного Генератора Політики конфіденційності.
Слова, початкова буква яких написана з великої літери, мають значення, визначені за наступних умов. Наведені нижче визначення мають однакове значення незалежно від того, в однині чи множині вони вживаються.
Для цілей цієї Політики конфіденційності:
Обліковий запис означає унікальний обліковий запис, створений для Вас для доступу до нашого Сервісу або його частин.
Афілійована особа означає організацію, яка контролює, контролюється або перебуває під спільним контролем зі стороною, де «контроль» означає володіння 50% або більше акцій, паїв або інших цінних паперів, що дають право голосу при обранні директорів або інших керівних органів.
Компанія (в цьому Договорі іменується як «Компанія», «Ми», «Нас» або «Наш») означає ПРОФЕСІЙНУ КОЛЕГІЮ АДВОКАТІВ, вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна, 04053. Сімферопольська, 13, Київ, 02000.
Файли cookie - це невеликі файли, які розміщуються на Вашому комп'ютері, мобільному пристрої або будь-якому іншому пристрої веб-сайтом і містять інформацію про історію Вашого відвідування цього веб-сайту, серед іншого.
Країна відноситься до: Україна
Пристрій - будь-який пристрій, який може отримати доступ до Сервісу, наприклад, комп'ютер, мобільний телефон або цифровий планшет.
Персональні дані - це будь-яка інформація, що стосується ідентифікованої особи або особи, яку можна ідентифікувати.
Сервіс - Веб-сайт.
Постачальник послуг - будь-яка фізична або юридична особа, яка обробляє дані від імені Компанії. Це стосується сторонніх компаній або фізичних осіб, найнятих Компанією для сприяння Сервісу, надання Сервісу від імені Компанії, виконання послуг, пов'язаних з Сервісом, або надання допомоги Компанії в аналізі того, як використовується Сервіс.
Дані про використання - це дані, зібрані автоматично, або згенеровані в результаті використання Сервісу, або з самої інфраструктури Сервісу (наприклад, тривалість відвідування сторінки).
Веб-сайт - веб-сайт ПРОФЕСІЙНОЇ КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, доступний за адресою https://ao-pka.com/.
Ви - фізична особа, яка отримує доступ до Сервісу або користується ним, або компанія чи інша юридична особа, від імені якої така особа отримує доступ до Сервісу або користується ним, залежно від обставин.
Під час використання нашого Сервісу ми можемо попросити вас надати нам певну особисту інформацію, яка може бути використана для зв'язку з вами або для вашої ідентифікації. Персональні дані можуть включати, але не обмежуватися ними:
Дані про використання збираються автоматично під час використання Сервісу.
Дані про використання можуть включати таку інформацію, як адреса Інтернет-протоколу Вашого пристрою (наприклад, IP-адреса), тип браузера, версія браузера, сторінки нашого Сервісу, які Ви відвідуєте, час і дата Вашого відвідування, час, проведений на цих сторінках, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою, Ми можемо автоматично збирати певну інформацію, включаючи, але не обмежуючись цим, тип мобільного пристрою, який Ви використовуєте, унікальний ідентифікатор Вашого мобільного пристрою, IP-адресу Вашого мобільного пристрою, Вашу мобільну
операційну систему, тип мобільного інтернет-браузера, який Ви використовуєте, унікальні ідентифікатори пристрою та інші діагностичні дані.
Ми також можемо збирати інформацію, яку Ваш браузер надсилає щоразу, коли Ви відвідуєте наш Сервіс або коли Ви отримуєте доступ до Сервісу за допомогою мобільного пристрою.
Ми використовуємо файли cookie та подібні технології відстеження для відстеження активності на нашому Сервісі та зберігання певної інформації. Використовувані технології відстеження - це маячки, теги та скрипти для збору та відстеження інформації, а також для покращення та аналізу нашого Сервісу. Технології, які ми використовуємо, можуть включати
Файли cookie можуть бути «постійними» або «сесійними». Постійні файли cookie залишаються на Вашому персональному комп'ютері або мобільному пристрої, коли Ви виходите з мережі, тоді як сесійні файли cookie видаляються, як тільки Ви закриваєте веб-браузер. Дізнайтеся більше про файли cookie в статті на сайті
«Безкоштовна політика конфіденційності».
Ми використовуємо як сесійні, так і постійні файли cookie для цілей, викладених нижче:
Необхідні / основні файли cookie
Тип: Сесійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie необхідні для надання Вам послуг, доступних на Веб-сайті, і для того, щоб Ви могли використовувати деякі його функції. Вони допомагають аутентифікувати користувачів і запобігти шахрайському використанню облікових записів користувачів. Без цих файлів cookie послуги, які Ви запитували, не можуть бути надані, і Ми використовуємо ці файли cookie лише для надання Вам цих послуг.
Політика щодо файлів cookie / Файли cookie про прийняття повідомлень
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie визначають, чи погодилися користувачі на використання файлів cookie на Веб-сайті.
Функціональні файли cookie
Тип: Постійні файли cookie
Адмініструється Ми
Призначення: Ці файли cookie дозволяють нам запам'ятовувати вибір, який Ви робите під час користування Веб-сайтом, наприклад, запам'ятовувати Ваші дані для входу або мовні налаштування. Мета цих файлів cookie полягає в тому, щоб надати Вам більш персоналізований досвід і уникнути необхідності повторного введення Ваших налаштувань кожного разу, коли Ви використовуєте Веб-сайт.
Для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про ваш вибір щодо файлів cookie, будь ласка, відвідайте нашу Політику щодо файлів cookie або розділ «Файли cookie» в нашій Політиці конфіденційності.
Компанія може використовувати Персональні дані для наступних цілей:
Ми можемо ділитися Вашою особистою інформацією в наступних ситуаціях:
Компанія зберігатиме Ваші Персональні дані лише стільки, скільки це необхідно для цілей, викладених у цій Політиці конфіденційності. Ми також зберігатимемо Дані про використання для внутрішнього аналізу.
Ваша інформація може передаватися та зберігатися за межами Вашої юрисдикції. Ваша згода з цією Політикою конфіденційності з подальшим наданням інформації означає Вашу згоду на таку передачу. Ми вживатимемо всіх розумно необхідних заходів для захисту Ваших даних.
Ви маєте право видалити або вимагати, щоб Ми допомогли видалити Ваші Персональні дані. Ви можете оновлювати, змінювати або видаляти Вашу інформацію, увійшовши до свого облікового запису або зв'язавшись з Нами.
Якщо Компанія бере участь у злитті, поглинанні або продажу активів, Ваші персональні дані можуть бути передані.
Компанія може бути зобов'язана розкрити Ваші Персональні дані, якщо цього вимагає закон.
Компанія може розкрити Ваші Персональні дані, якщо добросовісно вважає, що такі дії необхідні для виконання юридичного зобов'язання, захисту прав або власності Компанії, запобігання правопорушенням, захисту безпеки користувачів або громадськості, або для захисту від юридичної відповідальності.
Безпека Ваших даних важлива для нас, але жоден метод передачі через Інтернет або електронного зберігання не є на 100% безпечним. Ми прагнемо захистити Ваші дані, але не можемо гарантувати їх абсолютну безпеку.
Наш Сервіс не призначений для осіб молодше 13 років. Ми свідомо не збираємо особисту інформацію від осіб молодше 13 років. Якщо Ви є батьком або опікуном і знаєте, що Ваша дитина надала нам дані, будь ласка, зв'яжіться з нами. Якщо нам стане відомо про збір даних від дітей без згоди батьків, ми видалимо цю
інформацію.
Наш Сервіс може містити посилання на сторонні веб-сайти. Ми не контролюємо і не несемо відповідальності за їхній контент чи політику конфіденційності. Будь ласка, переглядайте політику конфіденційності кожного сайту, який Ви відвідуєте.
Ми можемо час від часу оновлювати нашу Політику конфіденційності. Ми повідомимо Вас про будь-які зміни, розмістивши нову Політику конфіденційності на цій сторінці і оновивши дату «Останнього оновлення».
Рекомендується періодично переглядати цю Політику конфіденційності на предмет будь-яких змін.
Якщо у вас виникли запитання щодо цієї Політики конфіденційності, ви можете зв'язатися з нами:
Поштою: вул. Сімферопольська, 13, м. Київ, Україна. Сімферопольська, 13, Київ, 02000
Крипта захоплює світ!
Криптовалюта захопила світ, і все більше юридичних осіб відкривають криптогаманці для здійснення розрахунків з контрагентами. Криптовалюта є досить привабливою для багатьох компаній через її динамічність, анонімність та занижені ставки.
Усе більше держав намагаються врегульовувати розрахунок криптовалютою та її оподаткування. Такі держави, як Сінгапур, США, Канада та Японія, врегулювали статус криптовалюти як засобу платежу на законодавчому рівні, що дає бізнесу можливість вільно використовувати криптовалюту в проведенні господарських операцій.
В Україні також активно постає питання врегулювання криптовалюти на законодавчому рівні. Однак ми лише перебуваємо на етапі становлення криптовалюти як платіжного засобу. Тому в багатьох керівників підприємств виникає логічне запитання: «чи можуть бізнеси працювати з криптовалютою?».
Чи може бізнес працювати з криптовалютою?
Так, бізнес може працювати з криптовалютою, однак з певними правовими нюансами, про які мова піде далі.
Невизначений статус криптовалюти призводить до ситуацій, коли підприємство не розуміє, чи дозволено йому використовувати криптовалюту при здійсненні господарських чи фінансових операцій. На практиці виходить ситуація, що бізнес, який легально хоче отримувати криптовалюту за свої товари чи послуги, не може це реалізувати через подальші податкові проблеми.
Незважаючи на те, що поки що відповідно до нечинного ЗУ «Про віртуальні активи»криптовалюта не може бути предметом обміну на майно чи послуги, на практиці ФОПи все одно використовують криптовалюту в проведенні операцій. Однак у них криптовалюта не є грошима, вона фактично є товаром для обміну на інші товари або послуги, тобто виступає предметом бартерних операцій. Наприклад, бізнес може обміняти криптовалюту на послуги веб-дизайнера для створення сайту. Або ж інший приклад, фізична особа надає свою криптовалюту ТОВ за надані ним послуги консалтингу.
Так, відповідно до п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі – готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей).
На даний момент ФОПи 1 – 3 групи та ТОВ на спрощеній системі оподаткування не можуть легально отримувати дохід у криптовалюті, оскільки сама «крипта» не вважається грошима, а товаром. Отриманий дохід у вигляді криптовалюти також неможливо відобразити в податковій звітності. Якщо ФОП 1 – 3 групи або ТОВ на спрощеній системі оподаткування отримає оплату за свої товари та/або послуги у вигляді криптовалюти, то такого ФОПа або ТОВ можуть позбавити статусу платника єдиного податку і всі доходи після цього будуть оподатковуватися за ставкою 15 %.
Якщо ж ФОП або ТОВ перебувають на загальній системі оподаткування, то тут заборони отримання доходу у вигляді криптовалюти немає, однак є певні нюанси.
Так, Державна податкова служба України у своїх роз’ясненнях, що розміщені на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, надала досить абстрактну відповідь на питання щодо ведення обліку доходів та витрат ФОП на загальній системі оподаткування у разі здійснення операцій з криптовалютою. Податкова зазначає, що криптовалюта ніяк не врегульована в Україні і все залежить від кожної конкретної ситуації. Така відповідь прямо не забороняє проведення операцій, пов’язаних з криптовалютою, однак створює невизначеність врегулювання таких відносин. Фактично у будь-який момент практика Державної податкової служби України може піти іншим шляхом та умовно заборонити проведення операцій, пов’язаних з криптовалютою.
Тобто бізнес, що платить єдиний податок, не може здійснювати розрахунки криптовалютою, а ТОВ та ФОПи на загальній системі оподаткування здатні здійснювати розрахунки криптовалютою на свій страх і ризик.
Бізнес vs обмеження
Однак бізнес може обходити ці неправомірні обмеження. Так, криптовалюта, окрім бартерного товару, може бути предметом договору купівлі-продажу. І більшість підприємств використовує досить цікаву схему: покупець через криптовалютну біржу оплачує криптовалютою відповідні товари та послуги. Сама біржа переводить криптовалюту в гроші, беручи звідти певний відсоток за свої послуги. Після чого перераховує вже кошти в грошовій формі на рахунок бізнесу.
Якщо здійснювати такі операції без криптовалютної біржі, то можна стикнутися з податковими витратами. Наприклад, ФОП продав свій товар фізичній особі за криптовалюту. Фізична особа умовно перерахувала криптовалюту на рахунок бізнесу. У зв’язку з цим, відповідно до податкового законодавства, саме ФОП мав би сплатити податки за цю операцію, а не фізична особа. Така ситуація може призвести до збитків для бізнесу та його подальшого закриття.
Окрім цього, постає досить вагоме питання: як підприємствам поставити на облік криптовалюту. Якщо вона виступає як товар, а не як платіжний засіб, то вона має перебувати на балансі. Однак яким чином її поставити на баланс бізнесу?
На даний момент в Україні жодним чином не врегульовано бухгалтерський облік криптовалют. Єдиний документ, який наразі існує, це рішення Інтерпретаційного комітету Ради з МСФЗ «Утримання критовалют – Червень 2019».
Відповідно до цього рішення криптовалюта є нематеріальним активом. Проте якщо вона утримується для продажу під час звичайної діяльності, то криптовалюта буде визначатися як запас (товар, продукція). До того ж вона не може бути віднесена до грошей або ж фінансових активів.
Тобто наразі у бізнесу є можливості обходити встановлені обмеження, однак варто пам’ятати про неврегульованість бухгалтерського обліку криптовалюти та її податкових особливостей.
Чи є закони про «крипту»?
Для розуміння ситуації в глобальному аспекті треба розібратися, які ж нормативно-правові акти наче мають врегульовувати криптовалюту. Одразу на думку спадає славнозвісний ЗУ «Про віртуальні активи», який був розроблений для встановлення державного контролю над новими цифровими об’єктами.
Однак цей Закон, який нібито мав також охопити врегулювання криптовалюти, має суттєві недоліки:
1) ЗУ «Про віртуальні активи»досі не набув чинності. Цей Закон має досить складний механізм вступу в дію, адже він набуде чинності з дня набрання чинності законом України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами. Хоч ЗУ «Про віртуальні активи» був прийнятий ще у 2022 році, однак станом на початок 2025 року він ще не набув чинності, оскільки зміни до Податкового кодексу так внесено і не було.
2) ЗУ «Про віртуальні активи» не визначає поняття криптовалюти. Саме так, Закон чітко не встановлює, чи є криптовалюта віртуальним активом. Деякі юристи відносять криптовалюту до електронних грошей, інші – вважають віртуальним активом, що створює невизначеність статусу криптовалюти.
3) ЗУ обмежує операції, пов’язані з криптовалютою. Якщо визнавати криптовалюту як віртуальний актив, то в Україні її неможливо буде використовувати як платіжний засіб або предмет обміну на майно чи послуги. Адже в цьому Законі чітко вказано, що віртуальні активи не є засобом платежу.
Як видно, єдиний закон, який створений для врегулювання віртуальних активів, навіть не набрав чинності, що фактично призводить до неврегульованості операцій, пов’язаних з криптовалютою.
Таку думку підтверджує і Податкова служба України, яка у своїх роз’ясненнях стверджує, що на сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, зокрема, відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею. Разом з тим, з метою врегулювання правовідносин щодо обігу, зберігання, володіння, використання та проведення операцій за допомогою криптоактивів в Україні, а також визначення загальних засад функціонування та правового регулювання ринку віртуальних активів в Україні на сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано відповідні проєкти законів.
Тобто чинних нормативно-правових актів, які б врегульовували статус криптовалюти в Україні, не існує.
Майбутнє бізнесу в криптосвіті
Зараз держава перебуває у стані невизначеності поняття криптовалюти та її використання для проведення господарських операцій бізнесом. Однак для виправлення такої ситуації було розроблено 2 законопроєкти: № 10225 від 07.11.2023 та № 10225-1 від 17.11.2023.
Як видно, ці законопроєкти «лежать на полицях» Верховної Ради України ще з кінця 2023 року. За словами нардепів, один з цих законопроєктів буде розглядатися вже у першому кварталі 2025 року, оскільки врегулювання суспільних відносин, пов’язаних із здійсненням операцій з криптовалютами, є одним з найбільш пріоритетних напрямків.
Що пропонує законопроєкт № 10225 для бізнесу?
1. Встановлення обов’язку сплачувати податок на прибуток підприємств від віртуальних активів. Платники податку мають окремо визначати загальний фінансовий результат від операцій з віртуальними активами.
Причому фінансовий результат визначається як сума доходів, зменшених на вартість віртуальних активів у момент їх продажу або іншого відчуження.
Вартістю віртуальних активів законопроєкт № 10225 визначає:
Первинною вартістю створених віртуальних активів є сума документально підтверджених витрат, безпосередньо пов’язаних з емісією (створенням), у тому числі в результаті майнінгу.
2. На операції, пов’язані з криптовалютою, не поширюється податок на додану вартість.
3. Запровадження офіційної заборони для бізнесу, який здійснює операції з віртуальними активами (в тому числі з криптовалютою), перебувати на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок) першої – третьої груп.
4. Визначення інформації, яка має міститися в переказі криптовалюти.
Про платника (особа, яка переказує віртуальний актив) має зазначатися:
а) Якщо переказ здійснює фізична особа:
б) Якщо переказ здійснює юридична особа:
Щодо отримувача переказу віртуальних активів, то про нього мають зазначатися такі дані:
а) Якщо переказ отримує фізична особа:
б) Якщо переказ отримує юридична особа або траст (інше подібне правове утворення):
Тобто цей законопроєкт закріплює тенденцію держави до того, що бізнес, який платить єдиний податок 1 – 3 груп, не буде мати права на здійснення операцій, пов’язаних з криптовалютою. До того ж цим законопроєктом зникає анонімність переказів, якою раніше славилися операції над криптовалютою.
Альтернативний законопроєкт № 10225-1 для врегулювання «крипти»
На противагу законопроєкту № 10225 був поданий альтернативний законопроєкт № 10225-1, який передбачає трохи інші аспекти врегулювання операцій, пов’язаних з криптовалютою.
Так, цей законопроєкт пропонує класифікацію віртуальних активів і видів діяльності постачальників послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, що потребують авторизації. Ця класифікація є ідентичною тій, що викладена в регламенті Європейського Союзу «Markets in Crypto Assets regulation» (MICA), тобто є провідною та сучасною.
У законопроекті № 10225-1 встановлюються такі норми:
1. Визначення регуляторів ринку віртуальних активів в особі Мінцифри та НБУ, а також їхні повноваження;
2. Впровадження порядків здійснення публічної пропозиції віртуальних активів та авторизації постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів;
3. Впровадження Державного реєстру постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів та віртуальних активів, що пропонуються публічно;
4. Встановлення відповідальності у вигляді фінансових санкцій для постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів, за порушення законодавства при наданні послуг;
5. Оподаткування на прибуток підприємств операцій з віртуальними активами;
6. Заборона оподатковувати операції з віртуальними активами ПДВ (крім операцій з окремим видом віртуальних активів (службовими токенами)).
Цікавинкою цього законопроєкту є норма, яка закріплена в його прикінцевих положеннях. Так, там зазначається, що протягом 3-х перших звітних років від дати набуття чинності цим Законом для інвестиційного прибутку від операцій з віртуальними активами застосовуються ставки податку на доходи фізичних осіб – 5 %, а протягом наступних 5-и звітних років – 9 %.
Однак право на такі ставки матимуть лише ті платники ПДФО, сума інвестиційного прибутку від операцій з віртуальними активами яких не перевищує 7 млн грн протягом одного звітного року.
Для бізнесу цей законопроєкт не передбачає жодної пільгової ставки у перехідний період.
Криптовалюта для бізнесу в 2025 році
На даний момент операції з криптовалютою не врегульовано в Україні ні для фізичних осіб, ні для суб’єктів підприємницької діяльності. На цьому перехідному етапі криптовалюта не може бути визначена як гроші, а є товаром для бартерних операцій або ж продажу.
Своєю чергою, не кожен бізнес може використовувати криптовалюту в розрахунках з клієнтами чи контрагентами, лише ТОВ та ФОП на загальній системі оподаткування здатні здійснювати операції, пов’язані з криптовалютою. Проте питання щодо ведення обліку та оподаткування таких операцій залишається відкритим і невизначеним як для звичайних громадян, так і для Державної податкової служби України.
Через статус невизначеності криптовалюти в Україні та її оподаткування радимо використовувати криптовалюту для здійснення господарських операцій на свій страх і ризик. Сподіваємося на зміну такої ситуації із прийняттям законопроєкту № 10225 або № 10225-1 у першому кварталі 2025 року.
Ми готові допомогти вам вирішити найскладніші правові питання. Залиште заявку на консультацію, і наші юристи оперативно зв'яжуться з вами, щоб обговорити ваші потреби та запропонувати найкращі варіанти вирішення.
Ми завжди на зв'язку та готові допомогти вам з будь-якими правовими питаннями. Зв'яжіться з нами зручним для вас способом:
м. Київ, вул. Симферопольская, 13
+380 (50) 587-49-30
schipika.andrej@gmail.com
Пн-Пт: 09:00 – 18:00
Також ви можете заповнити форму вище, і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якомога швидше.
Завітайте до нашого офісу або напишіть нам — ми раді допомогти вам у вирішенні будь-яких правових питань.